17.09.2021

יום שישי

60 פלוס מינוס – פנסיונרים ביזמות עסקית וחברתית

מחר, יום חמישי, 15.10, יקיים המרחב "60 פלוס-מינוס", ליזמות עסקית וחברתית של עיריית חיפה לתושבים ותיקים, אירוע מקוון בהשתתפות ראש העיר, עינת קליש רותם, להשקת קמפיין, אשר נועד לשנות את תפיסת הגיל בחברה
מרחב היזמות, שהינו מיזם ייחודי לחיפה, הוקם בשיתוף עמותת ציונות 2000, חברת "מגדל" ואגף הרווחה בעיריית חיפה מתוך מטרה לעודד אזרחים ותיקים ליזמות ולאקטיביזם ולהציע להם הזדמנות להתפתח, להשפיע ולהשאיר חותם בזירה החברתית-כלכלית.
המרחב פועל בעיר מזה 4 שנים, והוא כולל כ- 600 חברי קהילה. כיום מקדם ומנהל המרחב למעלה מ-150 מיזמים פעילים הנוגעים לתחום העסקים הקטנים ומיזמים עסקיים חברתיים, דוגמת הקמת חברה המכשירה מהנדסים צעירים לתעשייה ע"י מהנדסים ותיקים.  
קמפיין "אקטיב אייג'ינג" נולד מתוך רצון של חברי המרחב להשפיע על השיח הגילני, לפעול לשינוי התיוג הכוללני, שהופך את בני הגיל השלישי מאזרחים יוצרים ופעילים  לקבוצת סיכון מוחלשת ולשנות את תפישת הגיל הרווחת בקרב הציבור. 
במסגרת ההכנות לקמפיין הפיקו חברי המרחב סרטונים, פודקסטים, חומרים כתובים, ראיונות ויצירות אמנות המראות את היוזמה והפעילות העשירה והמגוונת של בני הגיל השלישי.
אירוע ההשקה יתקיים כאמור מחר, יום חמישי, 15.10 בשעה 17:00 – (אירוע מקוון בהרשמה מראש). 
מלבד הצגת מטרות הקמפיין יכלול האירוע גם מופע סטנדאפ של יעל קפיטולניק, סטנדאפיסטית בת 82, שהגשימה את חלומה בפנסיה לאחר 40 שנות עבודה כשכירה. 
בהמשך האירוע יתקיים פאנל בנושא יזמות, בו יספרו כמה מחברי המרחב על השינוי שעשו בחייהם עם הגעתם לגיל השלישי ועל התחושות והעשייה שלהם בתקופת הקורונה שהובילו להשקת הקמפיין.

להלן תוכנית האירוע: 
17:00 – הצגת הקמפיין נגד גילנות של המרחב ליזמות 60-+
17:15 – "על הגשמת חלומות בגיל השלישי", יעל קפיטולניק.
17:30- חברי מרחב היזמות מדברים אקטיב אייג'ינג.
17:50 – חתימה על עצומה לזכויות האזרחים הוותיקים.


להרשמה לאירוע ההשקה לחצו על הלינק:  https://did.li/Fmy5q

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות