17.06.2021

יום חמישי

צילום: אסף פטוקה

ג'וש כהן הביא העונה בין 10 ל-12 נקודות למכבי חיפה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אומר גיורא אנטמן, מאמן השוערים  של המועדון אשתקד, בראיון ל"כרמליסט". על עצירת 4 הפנדלים בעונה של ג'וש, נתון חסר תקדים בליגת העל: נושא עצירת או הבקעת הפנדלים, השתנה בשנים האחרונות. כבר אי-אפשר לומר 'בועט גרוע' על אחד שהחמיץ. היום יש קרב פסיכולוגי בין השוער לחלוץ, וג'וש שכנראה טוב בפסיכולגיה מערער את ביטחון החלוצים. על ההבדל בין כהן ביכולתו  בליגה השנייה בארה"ב לזו שבארץ: "בליגה האמריקאית הוא ידע ששוער צריך לעמוד על קו השער. כאן הוא למד להיות מלך הרחבה"

"היה ברור מראש שאליפות של מכבי חיפה העונה חייבת לעבור דרך השוער.   לעבור דרך שוער שמביא נקודות לקבוצה. לשמחת כולם, ג'וש  כהן הביא עד כה העונה בין 10 ל-12 נקודות למכבי חיפה", אומר גיורא אנטמן, מאמן השוערים של המאמן הקודם מרקו בלבול, והאיש שלמעשה קלט אשתקד את ג'וש  כהן במועדון.

אנטמן, עם ותק גדול במכבי חיפה  ובנבחרת ישראל,  הקדים ואמר כי הוא מחווה דעה על ג'וש העונה, רק לפי "מה שאני רואה במשחקים. ברור שאני לא יודע פרטים על איך דברים נעשים בקבוצה, סביר שדברים טובים, אבל אני שופט את השחקן לפי מבחן התוצאה. והיא מצוינת".

אתה מתכוון בעיקר ל-4 הפנדלים שעצר העונה, שדבר שכמוהו אף אחד לא עשה בליגת העל שלנו? 

"גם, אבל לא רק. אני מדבר על כל האספקטים, כשעניין הפנדלים זוכה כמובן, בצדק לכותרות הראשיות".

"לפי הדיווחים זו עבודה של גיא וייזינגר מאמן השוערים הנוכחי שמכוון אותו?"

אנטמן: " אני לא מכיר את העבודה של גיא. יכול  מאוד להיות שהוא עוזר לג'וש, אבל צריך להבין שמדע בעיטות ועצירות הפנדלים אינו כמו  שהיה עד לפני מספר שנים.  הטענה ש'אין שוער טוב אלא בועט גרוע', כבר מזמן אינה תופסת. לעצור פנדלים בצורה רצופה הוא הרבה יותר ממה שהיה קודם".

 

צילום: אסף פטוקה

מה, למשל?

גיורא: "עכשיו פנדלים זה משחק פסיכולוגי בין השוער לבועט. אם השוער טוב בפסיכולוגיה, ברור שיערער את הביטחון של הבועט. פרט לכך, כל פנדל שיעצור, יעזור לערער את הביטחון של הבועט הבא אם, כמובן, אינו בעל ביטחון מושלם"

יש דבר כזה להמר על פינה, כמו שאמרו פעם?

"מעט בהשוואה לקודם לכן", משיב אנטמן.

עוד נושא שעלה  באחרונה, בעניין גיא ויזינגר, מאמן השוערים של ברק בכר,  הוא המידע שלפיו גיא  על המצבים הנייחים שמהם השיגה חיפה 10 שערים בקרנות. מדובר בדבר חדש?

אנטמן:,"גם אצל מרקו בלבול כמאמן, הייתי אחראי כמאמן שוערים על הכדורים הנייחים".

צילום: אסף פטוקה

 

אם ג'וש שוער כל-כך טוב, מדוע שיחק רק בליגה השניה בארה"ב, בקבוצת סקרמנטו?

אנטמן: "למרות שהוא כבר לא ילד (29- א.פ), אפשר לומר שלהיות שוער ברמה הנוכחית הוא למד בארץ. ג'וש הגיע לישראל בידיעה ששוער צריך  בעיקר לעמוד על קו השער ומשם לעצור את הכדורים. כאן הוא למד להיות מלך הרחבה. הבדל עצום בין ג'וש כהן שלפני  שהגיע לארץ, לג'וש של עכשיו"

מי שוער יותר טוב דניאל טננבוים שוערה היהודי מברזיל של מכבי ת"א, או ג'וש?

אנטמן: "קשה לעשות השוואות כי לכל אחד  יתרונות אחרים. טננבוים משתמש במבנה הגוף החזק שיש לו, בעוד שג'וש יותר חתולי. שניהם, אגב, ראויים לנבחרת ישראל, כאשר יסתיים פז"ם הצינון שלהם באזרחות החדשה.

.

צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות