21.10.2021

יום חמישי

צילום: דוברות המשטרה

גבר בן 31 , תושב חיפה נפטר לפני זמן קצר בבית חולים רמב"ם לאחר שסבל מדימום מוחי נרחב, כנראה כתוצאה מנטילת הסם המסוכן "נייס גאי"

האיש היה מאושפז חסר הכרה במשך 3 ימים. כזכור – ברמב"ם זיהו אנשי המרכז הארצי למידע בהרעלות ביום חמישי את התופעה של אשפוז חולים על רקע דימומים , וההשערה היא שמדובר בתוספת רעל עכברים לסם. ד"ר יעל לוריא, מנהלת מרכז המידע להרעלות מסבירה כי תופעה דומה דווחה בארה"ב בשנת 2018.

המשטרה עצרה אתמול 3 חשודים תושבי קרית מוצקין{27}, חיפה{31} וטירת כרמל{23} בחשד להספקת החומרים המסוכנים ובחיפוש ברשותם נתפסו ממצאים הקושרים אותם לעבירה המיוחסת להם.

ברמב"ם מאושפזים עדיין 6 חולים במצב קל- בינוני עם תופעות של דימומים מאיברי גוף שונים עקב נטילת נייס גיא בימים האחרונים

מלבד רמב"ם גם בבתי החולים כרמל בני ציון וכן בבתי החולים האיטלקי והצרפתי בנצרת מאושפזים אנשים שחשודים כי השתמשו בסם המסוכן.

מרמב"ם נמסר בנוגע לתופעת השימוש בסם ה"נייס גאי":

חשוב להדגיש כי הזיהוי ו"הרמת הדגל" של תופעה מסוכנת שמסכנת חיי משתמשים בסם זוהתה ברמב"ם ביום חמישי האחרון, ע"י אנשי המרכז הארצי למידע בהרעלות הממוקם ברמב"ם.

ד"ר יעל לוריא, מנהלת המרכז הארצי למידע בהרעלות:

"דווח לנו ברביעי האחרון על אדם שהגיע עם דימום לא מוסבר, ואז נזכרו שהיה חולה נוסף עם סיפור דומה. בחמישי בבוקר כבר היה לנו די ברור שמדובר בתופעה מסוכנת ודיווחנו למשרד הבריאות. מאז הצטברו אצלינו שבעה. מקרים, האחרון שבהם הגיע היום, יום א, בערב. אחד מהחולים שהגיעו סבל מדימום מוחי, והוגדר במצב קשה מאוד ובסופו של דבר נאלצנו לקבוע את מותו . השאר מוגדרים קל – בינוני. הקושי בתחילה לזהות היה מכיוון שכל אחד נפגע במקום שונה – דימום בשתן, דימום בכבד, דימום בחניכיים ודימום מוחי".

על השאלה מהי הסברה לחומר שגרם לפגיעה הקשה, אומרת ד"ר לוריא: " בשנת 2018 דווח על אירוע דומה של אשפוזים עם דימומים אצל צרכני סמים באילינוי בארה"ב. שם נעשתה אנליזה שזיהתה הימצאות של רעל עכברים שיש בו חומרים נוגדי קרישה. האירוע הזה נראה לנו דומה. צריך לחכות כמובן לאנליזה סופית של החומר". על השאלה מדוע מפיץ סמים ירצה להוסיף חומר רעיל לסם פיצוציות, אומרת ד"ר לוריא: " יש מספר סברות – או שמדובר בצורך להגדיל נפח של הסם, או אמונה שהדבר משפר יעילות של הסם או גורם להיות פעיל יותר זמן. ייתכן גם שמדובר בטעות – ריסוס ברעל עכברים בזמן ייבוא הסם והאחסון שלו, במטרה להגן עליו מעכברים. לנו כחוקרים אין מושג מה הסיבה". ד"ר לוריא מדגישה שמהרגע שהתופעה זוהתה ברמב"ם ודווחה למשרד הבריאות – הצטרפו למעגל הטיפולי אנשי המכון ההמטולוגי ברמב"ם, עם ד"ר רון הופמן – מומחה לנושא קרישת דם כדי להוביל את הטיפול המציל חיים בנפגעי סם הפיצוציות המורעל.

צילום: דוברות המשטרה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד רפאל סטיוי (45) תושב חיפה, בגין עבירת מעשים מגונים בקטינה ללא הסכמה ובעבירות מעשים מגונים בשש קטינות בגילאי 8-16 במספר רב של הזדמנויות

בכתב האישום שהגישה עו"ד אילנה פיקוס-רויטבלט נמסר, כי הנאשם נשוי ואב לילדים, ביצע מעשים מגונים בשתי קטינות, שטרם מלאו להן שש עשרה שנים, שלא בהסכמתן

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות