11.04.2021

יום ראשון

אילוסטרציה. קרדיט: משטרת ישראל

בתחילת השבוע נמצא אסיר ללא רוח חיים בתאו בכלא גלבוע

משטרת ישראל תחנת בית שאן פנתה אמש בבוקר לבית המשפט השלום בטבריה בבקשה לנתח את גופתו של המנוח על מנת לקבוע את סיבת המוות. משפחת המנוח המתנגדת לנתיחה, פנתה למחלקה המשפטית של ארגון זק"א בבקשה לסייע להם במניעת נתיחת גופת יקירהם והבאתו לקבורה

בדיון שהתקיים אתמול בשעות הבוקר בבית המשפט בטבריה הציג נציג המחלקה המשפטית עו"ד מנשה בן אלישע בפני בית המשפט את הנחיות הפרקליטות החדשות של משטרת ישראל שעומדות בניגוד גמור לעצם קיום הבקשה, וזאת בנוסף לכך שהבקשה הוגשה טרם חוו"ד מקצועית של המכון לרפואה משפטית. בהמלצת כבוד השופט יריב נבון אושרה הסכמת הצדדים כי תתבצע בדיקה חיצונית בלבד וככל שלא יעלו ממצאים חריגים הגופה תשוחרר מידית לקבורה. 


לאחר מספר שעות משטרת ישראל בחרה לנסות לעשות לערער על ההסכמה שלה, ועל החלטת השופט, והגישה עיכוב ביצוע עד להיום בשעה 12.השופט בהחלטתו לבקשה זו תמה על בקשת המשטרה לעיכוב, בטענה כי החלטה זו היתה בהסכמת המבקשת (משטרת ישראל).
במקביל המשטרה הגישה ערער לביהמ"ש המחוזי בנצרת, בדרישה לבטל את ההחלטה שניתנה כמה שעות קודם לאחר הסכמתה של המשטרה. ביהמ"ש המחוזי דחה את הערער בנימוק שבית משפט זה נעדר סמכות וכשבין היתר תמה על עצם הגשת הבקשה, מאחר והערער הוא החלטה שהמשטרה בעצמה הסכימה לו.
סוף דבר בית המשפט המחוזי הורה על מחיקת הערער של המשטרה. בשעה האחרונה פרקליטות/משטרה הודיעה כי לא יגישו ערעור וגופת המנוח תשוחרר עוד היום לקבורה. 


מהמחלקה המשפטית של זק"א נמסר, כי למרות שבבקשת הערער הציגה משטרת ישראל המלצת רופא המכון לרפואה משפטית כי נתיחה דרושה במקרה זה לברור סיבת המוות, בית המשפט לא התייחס לעמדה זו והורה על מחיקת הערער. 


לצערנו עדים אנו שוב להתעקשותה המיותרת של משטרת ישראל/פרקליטות וגרימת סבל רב למשפחות הנפטרים שעה שאמורים להיות עסוקים באבל ובקבירת יקירהם, נאלצים הם לסחבת מיותרת בבתי משפט וזאת בניגוד גמור לעמדת והמלצת כבוד השופט סולברג (בגץ) בהחלטתו שניתנה לפני מספר שבועות
 בתיקים מעין אלה ובהם מותח ביקורת על התנהלות המשטרה
 "בנסיבות מוות שכאלה אינן מצדיקות נתיחה ראינו להעיר זאת במבט צופה פני העתיד… כדי למנוע תוספת של כאב על עצב בעצם הדיון המשפטי על נתיחה ובעיכוב הקבורה. יש להצטער על כך ששוב יש להעיר על עניין אנושי בסיסי זה שומא לעשות לתיקון הקלקול" (בג"ץ 1432/21).


בנוסף, אמש לאחר התערבות המחלקה המשפטית של הארגון בשני מקרים נוספים, הובאו למנוחת עולמים בשעת לילה מאוחרת אדם שנפגע בתאונת עבודה לפני חודש ונפטר אתמול  המשטרה  עיכבה את הלוויה שנקבעה לשעה 17.00 בטענה שמדובר בתאונת עבודה וחייבים חקירה  לאחר שעות ארוכות של משא ומתן המשטרה שיחררה את הגופה והלוויה הייתה בחצות הלילה
כ"כ הנער (15) שטבע אמש בנחל פרת לאחר משא ומתן עם משטרת ישראל מחוז ירושלים הובא לקבורה לפנות בוקר בהר הזתים ירושלים. 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הכירו בטינדר וניהלו קשר כמה חודשים

ההפתעה היתה רגע לפני המפגש, כשהאישה העבירה את הטלפון לקביעת מיקום הפגישה והבעל נדהם היא מרצה באוניברסיטה, הוא איש צבא בדרגה בכירה ויחד הם נשואים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות