19.01.2022

יום רביעי

עו"ד שלומי הייזלר, יו"ר מטה התכנון הלאומי

בשורה לתחבורה בחיפה: יו"ר מטה התכנון הלאומי הביא לחבילת החלטות שתבטיח מענה למשבר התחבורה ארוך השנים בעיר

במסגרת ההחלטות, שאושרו אמש (ב') בוועדה לתשתיות לאומיות, הובטח פתרון לחשמול מסילת החוף באזור חיפה ומנהור כל תוואי הרכבת החדשה בתוך העיר.

לאחר שנים בהם עיריית חיפה התנתה את אישורה לחשמול מסילת החוף בתחומה, במסגרת קידום תכנית תת"ל 18, החליט יו"ר המטה לתכנון לאומי, עו"ד שלומי הייזלר, לאשר חבילת החלטות שמעגנת מנגנוני תמרוץ ואכיפה שיבטיחו את קידום והפעלת מערך החשמול באזור העיר חיפה בעתיד הקרוב. מערכת החישמול של קו הרכבת הקיים בעיר חיפה תשודרג לטובת מתן שירות רכבתי בתקופת הביניים, כך ששירות הרכבות לא יפגע עם מעבר כלל המערך הרכבתי לחשמל. הועדה לתשתיות לאומיות בראשות עו"ד שלומי הייזלר חייבה את הגורמים הנוגעים בדבר להניח בפני הוועדה פתרון מוסכם בתוך שלושה חודשים מיום פרסום ההחלטה, ולא, תמליץ הוועדה על תיקון התכנית, כך שלא תידרש הסכמתה של עיריית חיפה להפעלת החשמול, כאמור.

בנוסף, במסגרת דיון לבחירת חלופות במסגרת תת"ל 65ב' "הכפלת מסילת החוף מחוף כרמל ועד לסדנאות אפרים" בחרה הוועדה לתשתיות לאומיות בראשות יו"ר מטה התכנון הלאומי עו"ד שלומי הייזלר בחלופת המנהור (חלופה 102). במסגרת החלופה תבנה בתוואי הרכבת הנוכחי מנהרה בה יעברו שתי מסילות רכבת מהירות ושתי מסילות פרבריות ותפורק תשתית הרכבת העילית הקיימת. חלופה זאת הינה החלופה המיטיבית מבחינה תכנונית אשר תחבר את העיר חיפה לים ותשמור על שירות רכבתי מהיר ללב מטרופלין חיפה תוך מתן עדיפות למערך הרכבתי המהיר והפרברי.

לצד זאת יובהר, כי הוועדה סייגה את החלטתה על מנת להבטיח את שיתוף הפעולה עיריית חיפה במישור נוסף, והחליטה לשוב ולבחון את הצדקה לתוקף התנאים שנועדו להבטיח את חלופת המנהור, המועדפת על עיריית חיפה, ככל שחבילת החשמול בחיפה לא תאושר תוך שישה חודשים.

הגבלות והתניות אלו נועדו להבטיח שבשלב הביניים עד לסיום התכנון והביצוע יחושמל קו הרכבת הקיים, כך ששירות הרכבת לחיפה לא יפגע בזמן הביניים. כך, הציבור יוכל ליהנות מרכבת מהירה זמינה ושקטה בתקופת הביניים. הועדה הבהירה כי חשמול הרכבת באופן מידי הינו הכרחי עבור הציבור וכי בחירת החלופה נסמכת על כך שהחשמול יתבצע בעת הקרובה.

יו"ר מטה התכנון הלאומי, עו"ד שלומי הייזלר: "מדובר במערך החלטות כולל, שמטרתו הוצאת העיר חיפה מתקופת קיפאון ארוכה, אשר תזניק קדימה את כלל מטרופולין חיפה ותביא לחיבור רכבתי חשמלי מהיר ויעיל מלב המטרופולין לרשת הרכבות המהירה בטווח הזמן הקרוב ותבטיח חלופה מיטבית בטווח הארוך.
החלופה הנבחרת תנגיש את העיר חיפה לים, תעודד התחדשות עירונית ותוביל לתוספת משמעותית של יחידות דיור ושטחים פתוחים בלב העיר חיפה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות