04.07.2022

יום שני

הדמיית חזית הים. קרדיט: אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

בשורה לתושבי חיפה: נחתם הסכם חזית הים בנמל חיפה שישנה את פני המטרופולין

בשורה לתושבי חיפה: נחתם הסכם חזית הים של נמל חיפה בין רשות מקרקעי ישראל לחנ"י ולחברת נמל חיפה. ההסכם ישנה את פני המטרופולין והעיר התחתית בפרט ובמסגרתו יתווספו שטחי מגורים בהיקף של אלפי יחידות דיור ולצידן שטחי בילוי ופנאי ושטחי מסחר

לקראת סיום הליך הפרטת נמל חיפה הצפוי בימים הקרובים, נחתמו הסכמי חזית הים בחיפה בין רשות מקרקעי ישראל לבין חברת נמלי ישראל (חנ"י) ולבין חברת נמל חיפה. ההסכמים נועדו לתמוך ולקדם את תכנית חזית הים העירונית – תמ"א 13/3/א שאושרה בממשלה באוגוסט 2017 ואשר אמורה לייצר רצף אורבני עם העיר חיפה. 

במסגרת ההסכמים מושבים לרמ"י שטחי מגורים לשיווק מיידי וכעתודת קרקע לשינוי יעוד בעתיד. שטחים אלה מוחרגים מתחום ההפרטה. 

כך למשל יושב לרמ"י מגרש 607 הסמוך לבית חולים רמב"ם בשכונת בת גלים ובו יבנו 500 יח"ד. 

כמו כן יושבו לרמ"י 51 דונם שעליהם מקודמת תכנית לבניית אלפי יחידות דיור.

בהתאם להסכמים, על מנת לשמור על הפעילות הנמלית תקבל חנ"י שטחים חילופיים בהיקף דומה, וכן יועברו מחנ״י שטחים לשימושה של חברת הנמל חיפה בנוסף לסכום של 150 מיליון שקלים שיועברו אליה.

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל – "אני מברך על חתימת ההסכם בין רשות מקרקעי ישראל לבין חנ"י ונמל חיפה שיאפשר את סיום הפרטת הנמל אותה הובלתי בתפקידי הקודם כמנהל רשות החברות. אין לי ספק שהסכם זה הוא בשורה לתושבי מטרופולין חיפה, ומימושו יהווה מחד מנוע צמיחה כלכלי לעיר, יצור מקומות תעסוקה חדשים, יגדיל את היצע יחידות הדיור ומאידך יביא לשינוי פני העיר תוך מימוש החזון ליצירת קשר רציף בין הים אל העיר."

יצחק בלומנטל, מנכ״ל חברת נמלי ישראל: ״בעקבות החתימה על ההסכם, חברת נמלי ישראל תקבל שטחים לוגיסטיים במטרופולין חיפה והצפון, מה שיאפשר הרחבה של הפעילות הלוגיסטית והתאמתה לצרכי המשק הנמלי ולגידול הפעילות הכלכלית של מדינת ישראל. מהלך זה מתווסף לפעילות חברת נמלי ישראל בפתיחת נמל המפרץ, בעבודתה על חיבורי נמל- כבישים ומסילות, ובהקמת פארק נמלי ישראל, הפארק הלוגיסטי החדש בחיפה לטובת פיתוח השרשרת הלוגיסטית וסחר החוץ והרחבת התעסוקה בצפון המדינה״.

אשל ארמוני יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: ״חתימת ההסכמים על עתיד חזית הים, שתהיה הפנינה התיירותית של מדינת ישראל, היא בשורה נפלאה והישג חשוב. אנו נמצאים בישורת האחרונה בהליך ההפרטה, ומגיעים לרגע זה גם כאשר הנמל בשיאו, וגם תוך השלמת הסכמים שנותנים לנמל אופק מבטיח לעשורים הבאים. אני מודה לכל מי שנטל חלק בהגעה להישג הזה. נמשיך לפעול מול משרד הפנים להשלמת הפערים בנושא הניהול המשותף של הנמל ועיריית חיפה עד למועד ההתמחרות בהליך ההפרטה״

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם בהתייחסות ראשונה להסכם חזית הים:" פרויקט חזית הים העירונית שינה את פניו בשנתיים האחרונות, לטובה, בעקבות לחץ גדול מאד שלנו והירתמות של גורמי ממשל רבים, להפוך אותו לרובע עירוני רווי ביחידות דיור.

את היוזמה להקים מינהלת משותפת שתנהל את המתחם הזה, ע"י עיריית חיפה והזכיין הפרטי – משרד הפנים חסם, בטענה הנכונה שעירייה לא יכולה להיות שחקן משנה, ושעליה להיות היו"ר והרוב בדירקטוריון.

לעיריית חיפה בראשותי תכניות גדולות עבור חזית הים העירונית. אני מצפה להתחיל לבנות יחסי עבודה עם הזכיין שיזכה, ומזמינה אותו אלי, כבר מהיום הראשון."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות