27.05.2022

יום שישי

ח"כ אלון טל, לימור מגן תלם, יורי להב הרצנו ושר החוץ יאיר לפיד בביקור בחיפה צילום: אלעד גוטמן

בשורה היסטורית לתושבי חיפה והקריות: התחלת הפינוי של התעשייה הפטרוכימית בחיפה תובא לאישור הממשלה

שר החוץ ורה"מ החליפי יאיר לפיד הצהיר היום במהלך ביקור במפרץ חיפה על פינוי המפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה ותובא לאישור הממשלה בחודש הקרוב, שרית גולן שטיינברג יו"ר איגוד ערים חיפה: זהו יום מרגש עבורי תושבי חיפה והקריות

במהלך ביקורו היום של שר החוץ ורה"מ החליפי יאיר לפיד בחיפה הוחלט על תחילת הפינוי של המפעלים הפטרוכימיים מחיפה, ההחלטה תובא לאישור הממשלה בחודש הקרוב ותהווה יום היסטורי לתושבי חיפה

החלטת הממשלה תכלול את פינוי חוות המיכלים של תש"ן, העברת מפעל הדשנים של כי"ל, קידום תכניות לבניית 70 אלף יחידות דיור.

ח"כ לימור מגן תלם תושבת חיפה אמרה בנושא:

״כשנכנסתי לכנסת הבטחתי לתושבי חיפה ומפרץ חיפה שאעשה הכל כדי להילחם בזיהום אוויר במפרץ חיפה.

הקמתי את השדולה הסביבתית יחד עם חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה כדי להילחם בנושא הזה.

היום הגענו לשטח בהרכב מאוד משמעותי ואנחנו מתחילים במהלך היסטורי לפינוי הדרגתי של התעשייה הפטרומכימית במפרץ חיפה

זהו יום מרגש עבורי כחיפאית וכאזרחית המדינה שרואה את הנזקים האדירים של התעשיות המזהמות על התושבים ועל הסביבה".

שר החוץ ורה"מ החליפי יאיר לפיד:

"אני עומד כאן במפרץ חיפה כי אנחנו מתחילים מהלך היסטורי של פינוי המפעלים המזהמים מאיזור המפרץ. במקום איזור תעשיה מסוכן ומזהם, יהיה פה איזור של מגורים, של היי טק, של אתרי טבע ואיזורי בילוי.
התעשיה הפטרוכימית פה במפרץ יוצרת ביצה עכורה ומזהמת של 2,000 דונם, בלב איזור מיושב בצפיפות. ילדים גרים, משפחות גרות פה, אנחנו נפנה את התעשיות למקום אחר, נשמור על העובדים במפעלים, אבל נשנה את האיזור.

החלטת הממשלה, שאנחנו מקדמים עם השותפות בקואליציה, תכלול את פינוי חוות המיכלים של תש"ן, העברת מפעל הדשנים של כי"ל, קידום תכניות לבניית 70 אלף יחידות דיור.
הפוטנציאל פה אינסופי. זו העיר של הטכניון ואוניברסיטת חיפה, זו עיר הנמל המרכזית שלנו. יש פה קו חוף יפהפה של מעל 10 ק"מ, שלא צריך להסתיר אותו בארובות ומפעלים מזהמים.

בעוד כמה שנים אפשר יהיה להגיע לכאן מהמרכז ברכבת חשמלית מהירה, ולאורך החוף יהיו פה חנויות קטנות, ובתי קפה, וחממות של היי טק, ומרכזי בילוי לצעירי העיר, ומקומות תעסוקה בשכר גבוה.

זה לא יקרה ביום, אבל זה מתחיל היום. בשיתוף פעולה של חברינו בממשלה ובכנסת.

אני רוצה להודות לחבר הכנסת יוראי להב הרצנו, לחברי הכנסת אלון טל, נעמה לזימי ולימור מגן תלם, על שיתוף פעולה הדוק וירוק למען האזור כולו."


יו״ר השדולה הסביבתית בכנסת, חה״כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד): ״מפרץ חיפה הוא הגראונד זירו הסביבתי של מדינת ישראל, עם אינטרס ציבורי מובהק. אני גאה להיות חלק מממשלה שמבינה את החשיבות של פיתוח המפרץ כמרכז מטרופוליני שוקק שהוא חממה לחדשנות, הייטק, מגורים לצעירים וריאות ירוקות. זהו לא רק אינטרס איזורי, אלא בראש ובראשונה אינטרס לאומי״.

ח"כ אלון טל חבר השדולה להבראת מפרץ חיפה:

"הזיהום במפרץ חיפה הוא הסוגיה הסביבתית-בריאותית החמורה במדינה, וזו גם הייתה התביעה הראשונה שלנו כאשר הקמנו את אדם טבע ודין. אי אפשר להשלים עם המשך המצב כפי שהוא, ואני מאושר שאחרי מאמצים רבים ופעילות של השדולה להבראת המפרץ, משרד רה"מ החליפי מרים את הכפפה"

עו"ד שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה בעקבות הצהרת ראש הממשלה החליפי ושר החוץ ח"כ יאיר לפיד על קידום תכנית פינוי המפעלים המזהמים מאזור מפרץ חיפה:

זהו יום מרגש בעבור תושבי מטרופולין חיפה והקריות. בחודשים האחרונים עובדים במשרד ראש הממשלה החליפי כדי לקדם את התוכנית שתוציא לפועל את החלטת ועדת המנכלים להבראת מפרץ חיפה, ובכלל זה סגירת התעשייה הפטרוכימית. האיגוד פועל מול משרדי הממשלה הרלוונטיים ומול חברי הכנסת החברים בשדולה להבראת מפרץ חיפה כדי להבטיח את טובת תושבי המפרץ לפני הכל.

אני מודה לשר החוץ וראש הממשלה החליפי ח"כ יאיר לפיד על המחוייבות שלו ושל אנשיו לתהליך החשוב לעתיד המטרופולין.
אנו נמשיך לקיים פגישות עבודה נוספות עם כל הגורמים, יחד עם ראשי הרשויות והשותפים שלנו במועצת האיגוד לטובת הבראת מפרץ חיפה בסביבה, בריאות, מגורים וכלכלה.

ח"כ לימור מגן תלם, יורי להב הרצנו וח"כ אלון טל צילום: אלעד גוטמן


מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
אחד

אמנם נראה אופטימי, אבל חיפאים יאמינו כשדברים יזוזו פיזית. שבענו מדיבורים