28.01.2022

יום שישי

ראש העיר דוד אבן צור ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין צילום: עיריית קרית ים

בשורה היסטורית לקרית ים: נכנסה לרשימת הרשויות המצטיינות בהתחדשות העירונית

שר השיכון והבינוי זאב אלקין הגיע לביקור חם בקריית ים עם צוות נרחב ומכובד שכלל את מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל ינקי קוינט, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית אלעזר במברגר וסמנכ"לית הרשות עינת גנון, וכן מנהלי ומתכנני המחוזות ברמ"י ובמשרד השיכון.

בביקור שר השיכון הכריז על כניסתה של קריית ים לתכנית החדשה להסכמי גג ממשלתיים, אשר מתגמלת רשויות מצטיינות בישראל בהתחדשות עירונית.

צילום: עיריית קרית ים

השר אלקין: "אני רוצה לברך את ראש העיר על הצטרפותה של העיר קריית ים לתכנית המסגרת של התחדשות עירונית. כחלק מהתכנית אנו כמשרד השיכון נקצה תקציבים משמעותיים שיאפשרו לעיר להקים תשתיות התואמות את הגידול המשמעותי של האוכלוסייה בעיר ולשדרג משמעותית את רווחתם של התושבים בעיר".

יו"ר הרשות להתחדשות עו"ד אלעזר במברגר הוסיף – "קריית ים היא השחקן המפתיע! לא האמנו ואז ראינו את המספרים, היקפי ההתחדשות העירונית בקריית ים עומדים בשורה אחת עם רשויות גדולות וחזקות שנכנסו לתכנית כמו חיפה, רמת גן, בת ים ועוד".

נושאים רבים נוספים עלו על הפרק כגון סיוע רמ"י בקידום מלונאות בחוף הים, המשך פעילותה של המינהלת להתחדשות עירונית ועוד – כולם מצאו אוזן קשבת ונכונות לסייע מצד השר ומשרדו.

שנת 2021 הייתה הצלחה מסחררת להתחדשות העירונית בקריית ים עם אישור מתחם צבא קבע בהיקף של 1500 יח"ד, לצד תכנית אג"ש המאושרת אשר עתידה להתחיל מימוש בחודשים הקרובים, וכן קבלה לדיון בותמ"ל של תכנית יוספטל, בהיקף של 1850 יח"ד.

ראש העיר דוד אבן צור: "אמשיך לקדם ללא הרף את ההתחדשות העירונית של קריית ים, עיר החוף ופנינת הצפון, משום שאין לנו ברירה אחרת. אני מודה לשר, לרמ"י ולרשות להתחדשות על הבעת האמון החוזרת ביכולותיה של קריית ים לקדם ולממש התחדשות עירונית, העומדת בשורה אחת עם רשויות גדולות פי כמה".

לסיום הביקור השר אלקין והמשנה למנכ"ל המשרד עו"ד דוד עציוני, הידועים כשחמטאים חובבים, איתגרו את חברי מועדון השחמט של קריית ים במשחק. קיריל כץ בן ה17 ניצח את עציוני וישראל כהן – רק בן 7, אבל כבר מסומן כאחת ההבטחות הגדולות ביותר של השחמט הישראלי, הפסיד (הפעם) לשר.

ראש העיר בקש להודות לכל צוות העירייה ובפרט מהנדס העיר יובל ברנוב ומנהל המינהלת להתחדשות עירונית דניאל פלג, אשר מובילים עמו את התממשות החזון לקריית ים – עיר, חוף, ים.

צילום: עיריית קרית ים
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות