04.07.2022

יום שני

מחמוד ג'אבר חוגג צילום: אסף פטוקה

ברק, מה דעתך להשתמש יותר בפלייאוף במחמוד ג'אבר ?

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

ג'אבר, שהפתיע בתחילת העונה, חזר מפציעה והראה את תכונות היעילות, כולל שער בבעיטה "נקיה". שיתופו בפלייאוף יהיה תגבור משמעותי. בעוד מתכוננים למשחק מול באר-שבע בעוד שבועיים, אל תמהרו ותמחקו את מכבי ת"א גם אחרי התיקו מול סכנין. היא עדיין בתמונת המאבק

הפלייאוף העליון שאליו הגיעה מכבי חיפה בכושר בינוני, נפתח בצורה קלה בהשוואה לציפיות. ברק בכר היה בשנ"צ כאשר סכנין עצרה את האיום מספר 1, וגרעה ממנה שתי נקודות קריטיות., גם המשחק מול הפועל ת"א שיחק לרגלי חיפה.. מול הרכב חסר של האדומים, כשהיא אחרי מאמץ עליון להבטיח מקומה בפלייאוף העליון ומכאן התרוקנות המתח אצלה,  תוסיפו לכך שוער לא מנוסה, יגאל בקר, מול נחישות של הירוקים שהפיקו לקחים.

כך נוצר פער של 0:2 שממנו נסללה הדרך לניצחון קליל. אפילו ירידה מהדוושה במחצית השניה (תכונה שלילית מהמחזורים הקודמים) לא זעזעה את אמות הסיפים. בקיצור, פתיחה נהדרת לפלייאוף עם הגדלת ההפרש ממכבי ת"א.

הירוקים פתחו את הפלייאוף העליון ברגל ימין צילום: אסף פטוקה

מן הידוע, ובכדורגל, בפרט הכדורגל הישראלי, האמת היחידה היא זו של המשחק האחרון. הבעיה שתמיד יש את המחזור הבא, ואל תהיו בטוחים כי נכונה לחיפה דרך סלולה. באר-שבע חזרה לעצמה, בזכות שינויים בדעת הקהל. התגייסות יושבי טרנר למפגני עידוד מחודשים, שהכשירו את הקרקע לתמיכה קולקטיבית באליניב ברדה, שינתה את מצב הרוח. ברדה לא פראייר, הוא כיכב בבלגיה ובישראל, הכדורגל וההתנהלות המשופרת עם השחקנים, הזניקה אותו לפתיחה טובה. בינתיים זה 4 ניצחונות מ-4 משחקים, עם ממוצע שערים של 3 במשחק, המגדירים "משחק שמח".

בעוד שבועיים, אחרי פגרת הנבחרת באר-שבע מגיעה לחיפה כדי להכריע אם הקרב על האליפות יימשך עד הסוף, או, שיבטיח מעשית אליפות שנייה ברצף עוד בחודש אפריל. בכר נחוש יותר מבעבר  להתעלם מהחלטות חברתיות, ואפילו סיפסל את הקפטן נטע לביא שטרם חזר לכושר. מה שיקבע את העתיד הקרוב, הוא כמובן ההתאוששות של עומר אצילי אחרי פציעתו. גורם אחר הוא חולית הקישור, שחייבת לתת גיבוי להגנה הלא מרשימה, ובמקביל להכניס את הכדורים הנכונים להתקפה. כאן, בקישור , מובטח מקומו של מוחמד אבו-פאני השחקן האנרגטי, הנייד והאיכותי בקבוצה.  אין הרבה הבדלים בין האחרים, למעט יכולת התיקול המשובחת והניידות של עלי מוחמד.

דין דוד, שער ובישול לחלוץ הרכש מאשדוד צילום: אסף פטוקה

כשכובשים בדקה ה-80, במצב הובלה, לא תמיד נוטים להתלהב. במקרה הזה, לטעמי כן יש להתלהב. אין ספק, כי פרט לעונה המדהימה של דין דוד שייבחר ל"ככדורגלן העונה", הרי מחמוד ג'אבר הוא התגלית השנייה.

יש בו הכל: כושר גופני מעולה, תבונת משחק וטכניקה טובה. עכשיו, אחרי שחזר מפציעה הבקיעה בבעיטה נקייה  את השער השלישי.

קצת לפני סיום העונה, עם מספר משחקים מוגבל, יש  למחמוד שלושה שערים, שלושה בישולים ותפוקה טובה בפרמטרים האחרים. מה דעתך ברק, לתת לו קרדיט במשחקי ההכרעה. מי שרואה אותו בפעולה, בטוח שלא יתאכזב.

ברק בכר צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות