02.07.2022

שבת

חוזר לירוק: ניקיטה רוקאביצה צילום: אסף פטוקה

ברק בכר הוכיח שוב שאין אצלו משחקי אגו, רק מה שנחוץ לקבוצה

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

שנה אחרי שמכבי חיפה וויתרה עליו, ברק בכר החזיר את ניקיטה רוקאביצה והראה שוב כי אינו מתעסק במשחקי אגו. ערב המשחק האירופי הקרב ובא, ולפני הליגה שתתחיל המפציץ האוסטרלי, 74 שערים, חוזר להיות ירוק

מודה בטעות: כשכתבתי לפני שנה על הטעות באי-החתמת  ניקטה רוקאביצה, מלך השערים העונתי ועם מאזן של 74 הבקעות במדי הירוקים לא לקחתי בחשבון גורמים נוספים.

לא שהאוסטרלי גמר  את הקריירה, אלא בעיקר שאי-החתמתו חשפה למעשה יכולתו המפתיעה, זו ההגדרה, של דין דוד הרכש מאשדוד.

ככה זה היה בפעם הקודמת רק לפני שנהה ניקיטה רוקאביצה חוגג אליפות במדי מכבי חיפה צילום: אסף פטוקה

תראו איך החיים מתגלגלים להם. כחלוף שנה, כשהוא נושק לשנתו ה-35, ברק בכר החזיר את רוקאביצה. הפעם לא כחלוץ שעליו תשען קבוצה כמעט בלעדית, כמו בעברו, אלא כתוספת כח. החתמה מאוד הגיונית בצוק העתים, כשאו-טו-טו אולימפיאקוס כבר מחכה בשלב המוקדם בליגה האלופות.

אם לא יועיל לגמרי, לפחות לא יזיק וטוב שיש לך בארסנל שחקן כזה  שבטח לא שכח להבקיע להבקיע, ובאיזשהו שלב ירשום במדי מכבי חיפה, את שערו הבא, ה-75.

לכאורה, למכבי חיפה יש מספיק שחקנים בהתקפה. עומר אצילי "כדורגלן העונה", דיון דוד "תגלית העונה" ועוד אופציות. אבל לחיפה שלפני אולימפיאקוס, אסור להחמיץ שום אופציה אפשרית, גיל 35? הוא כבר מזמן חזר לאופנה. זלטאן איברהימוביץ' שבגיל 40 הצעיד את מילאן לאליפות, בטוח היה צוחק.

לא כמו פעם כשקריירת כדורגלן הסתיימה בגיל 30. במבחן התוצאה, רוקאביצה שהבקיע 10 שערים בבאר-שבע, שוחרר בצדק נוכח הנסיבות. עכשיו הושלם הסיבוב והוא חוזר כדי להגביר את התחרות בקו הקדמי. לא בטוח שישחזר את יכולת השיא, אבל בטח שיש לו מקום.

ועוד מלה על ברק ברק בכר. אמרנו שאין אצלו כמעט משחקי אגו, רק הקבוצה חשובה, והנה לכם עוד דוגמא.

ברק בכר, אצל המאמן אין משחקי אגו צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
מישהו

להההה
ואני חשבתי שהאפסנאי מחליט מי יהיה הרכש