16.05.2022

יום שני

בתמונה: דר' רונן זלץ קרדיט: הקריה הרפואית רמב"ם

בפנימיות ברמב"ם הבינו שצריך לשלב יותר ידע מתחום הטיפול הנמרץ

בשנים האחרונות יש גידול קבוע גם בעומס במחלקות הפנימיות וגם בכמות החולים הקשים שזקוקים לטיפול מוגבר – יחידת ביניים שמשתדלת לספק טיפול אינטנסיבי יותר. במסגרת בחינת תהליכי העבודה בחטיבה הפנימית ברמב"ם, נמצא כי קיים צורך בשיפור מתן השירות עבור חולים מונשמים וחולים במצב רפואי מורכב, הזקוקים לטיפול רפואי וסיעודי מוגבר. כדי להקל על הצוותים ולסייע לאגף הפנימי ולשש המחלקות הפנימיות, נבחר דר' רונן זלץ, סגן מנהל פנימית ג' לתפקיד "מנהל שירות טיפול מוגבר בחטיבה הפנימית".

דר זלץ: "במחלקות הפנימיות קיים מתחם ייעודי לטיפול מוגבר בחולים מורכבים שהטיפול בהם אינטנסיבי מאד. מתחם זה מאויש באופן קבוע על ידי איש או אשת סיעוד אחד לפחות. ניהול הטיפול בחולים הקשים הללו מבוצע על ידי הרופאים האורגניים של המחלקות הפנימיות, הבאים מתחומים שונים בתוך הרפואה הפנימית, ולאו דווקא מתוך תחום הטיפול הנמרץ. עצם קיומו של מתחם זה נועד להתמודד תחילה עם המחסור הקבוע במספר מיטות טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ פנימי, אולם כעת עלה גם הצורך בהימצאות גורם מקצועי נוסף בחטיבה הפנימית בדמות רופא בעל יידע מתחום טיפול נמרץ על מנת לתת תמיכה, מענה וגיבוי למטרת הטיפול המיטבי בחולים מורכבים אלו".

משמעות המהלך היא פורצת דרך במובן זה שלטובת טיפול בחולים במחלקות הפנימיות, יתווסף ידע ותורת טיפול מדיסיפלינה אחרת ומקצועית, הקשורה לטיפול נמרץ, ובכך ניתן יהיה לסייע בהעשרת הידע בתוך המחלקה, לשפר את הזמינות הטיפולית, לעבות את הטיפול המוגבר בתוך החטיבה הפנימית בבית החולים, לצד שיפור הפיקוח והסטנדרטיזציה של השירות הרפואי הניתן לציבור המטופלים.

כאמור, דר' רונן זלץ, הוא הגורם המקצועי שנבחר לעמוד בנקודת הקישור בין היחידה לטיפול נמרץ פנימי למחלקות הפנימיות. דר' זלץ הינו בוגר בית הספר לרפואה מאוניברסיטת תל-אביב, התמחה ברפואה פנימית ובטיפול נמרץ כללי ברמב"ם ובין יתר תחומי פעילותו במחלקת פנימית ג', הוא עסוק בחינוך והוראת סטודנטים לרפואה, על כך זכה למספר פרסי הוקרה מטעם הפקולטה לרפואה. בין תחומי העניין העיקרים ניתן למצוא את תחום מניעת הזיהומים בחולים המונשמים, טיוב איכות הטיפול הרפואי ושיפור מדדי איכות ברפואה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות