04.07.2022

יום שני

משתתפי מפגש בשפרעם צילום: דוברות עיריית ביאליק

בעקבות עץ הפיקוס המיתולוגי בקרית ביאליק

תלמידי שכבת ט' של חט"ב אורט אפק בקריית ביאליק התארחו בשפרעם אצל משפחת רעד כסיום הפרויקט השנתי להכרת מורשת הדרוזית ותרומתה לביטחון המדינה.

בפגישה השתתפו ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי, ראש עיריית שפרעם ערסאן יאסין, מנהל חט"ב אורט אפק יורם רוזנברג, משפחת רעד לדורותיה ונציגי תנועת הצופים הדרוזים.

את הפרויקט יזמה חבצלת פדרליין, מורה לשעבר במערכת החינוך של קריית ביאליק המתנדבת כיום במוזיאון בית כץ. הפרויקט עסק בהעברת עץ הפיקוס העתיק מחצר משפחת פינקוס לסביבת מרכז הנופש והספור על שם קרלינר – קנטרי באפק על ידי הגנן המיתולוגי של העירייה ממשפחת רעד. בעקבות מסעו של העץ התחקתה חבצלת פדרליין אחרי השתתפות הדרוזים במלחמות באזור הקריות מקום המדינה.

לאורך השנה, פגשו תלמידי חטיבת ביניים אפק את חבצלת פדרליין ואת פאיז רעד ששיתף בסיפורו המרגש, על פציעתו במהלך שירותו בצה"ל ותהליך השיקום שעבר תוך התגברות על כל קושי. בהמשך לפגישות אלו בחרו התלמידים לערוך עבודת חקר בנושא העדה הדרוזית ומורשתה.

המפגש בשפרעם היווה יום שיא לסיום הפרויקט. במעמד המפגש המרגש, העניקה עיריית קרית ביאליק למשפחת רעד תעודת הוקרה המעידה על שתילת עץ קק"ל לכבודה. ראש העיר אלי דוקורסקי הודה למשפחת רעד על פועלה למען קריית ביאליק ואיחל המשך שיתוף פעולה וחיים משותפים טובים לכל המשתתפים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות