30.11.2021

יום שלישי

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

בעמק יזרעאל שומרים על האקלים!

המועצה האזורית עמק יזרעאל ממשיכה לשמור על הסביבה ומקדמת אנרגיה ירוקה, הפעם באמצעות שימוש בכלי רכב חשמליים והגדלת עמדות הטעינה בבית המועצה

המועצה האזורית עמק יזרעאל שואפת לקדם אנרגיה ירוקה ולשמור על הסביבה. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לזיהום אוויר נובע מתחבורה ושריפת דלקים. ביום בו נפתחה ועידת האקלים של האו"ם, התווספו במועצה האזורית עמק יזרעאל 20 עמדות טעינה לרכבים חשמליים. ראש המועצה, אייל בצר, הנחה את גורמי המקצוע להמשיך ולקדם מהלך לשימוש בכלי רכב חשמליים, במועצה ובכלל.

לפני כשנה, החל תהליך לעידוד המעבר לכלי רכב חשמליים במועצה. המטרה היא לצמצם את זיהום האוויר, לצד התייעלות אנרגטית. במסגרת מהלך זה, המועצה ממשיכה בהקמת מערך של עמדות טעינה (במימון משרד האנרגיה) וקירוי סולארי מעל החניונים.

"בכוונתנו להוות דוגמא לתושבים ולעודד מעבר לתחבורה ירוקה", סיפר בצר, "כלי רכב חשמליים כבר נוסעים ברחבי העמק והחיסכון העצום בדלק מתורגם לחיסכון כספי, למועצה.

המועצה רואה בהקמת הפאנלים הסולאריים, בנוסף לחיסכון בהוצאות החשמל, גם צמצום משמעותי בשימוש בחשמל, המיוצר באמצעים מזהמים וכן, תרומה להפחתה בכמות הפליטה של גזי החממה. כבר היום, המועצה מייצרת חשמל, בעצמה, עבור כל מבני הציבור שלה ובכך מפחיתה הוצאות באופן משמעותי ובה בעת תורמת לאיכות הסביבה. בנוסף, יישובי המועצה מובילים בייצור חשמל מפאנלים סולאריים על גבי גגות".

דליה אייל, מ"מ ראש המועצה וסגניתו, התנדבה להיות אחד מ"שפני הניסיונות" הראשונים והחליפה את רכבה לרכב חשמלי. "זה נותן הרגשה טובה ומספקת לדעת שאני שומרת על הסביבה, במיוחד לאור העובדה שהדבר מייצר חיסכון כספי למועצה" סיפרה אייל, בעת שתפסנו אותה מחברת את רכבה לעמדת הטעינה החדשה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות