19.01.2022

יום רביעי

יריד חשיפה לשנת שירות בתיכון מקיף נשר, קרדיט צילום: עיריית נשר

בעלת ערכים: עיריית נשר פועלת להגדלת מספר בני ובנות שנות השירות

יחידת הנוער העירונית בעיריית נשר בשיתוף תיכון מקיף נשר קיימו כמדי שנה יום חשיפה לתלמידי כיתות י"ב לעידוד בני הנוער ליציאה לשנות שירות ומכינות קדם צבאיות.

ביום חשיפה מרוכז קיבלו תלמידי שכבת י״ב מידע על התכניות השונות כמו גם על החשיבות ביציאה לשנת שירות. בהמשך נחשפו למתנדבי שנת שירות וחניכי מכינות מסגרות שונות מכל הארץ שהציגו את פעילותם וחוויותיהם ביריד מיוחד וכן בהסברים בכיתות. לפעילות זו הצטרפו מתנדבי שנת השירות "החלוץ" בעיר, קומונת גפן ועוד. הפעילות הינה חלק מתכנית הכנה דו שנתית לשירות משמעותי אשר בראשה הקניית ערכים של אהבת הארץ, ערבות הדדית ומעורבות חברתית, ערכים אשר מונחלים מגילאי גן במערכת החינוך העירונית.

לאורך השנה התלמידים יחוו תהליך הכנה והכשרה ייחודי לשנת שירות במסגרתו יחשפו לאפשרויות השונות בשנת השירות וכן יצאו לפעילויות שטח במסגרות קדם צבאיות שונות: בחקלאות, בעיר, ובסביבת מכינה. כמו כן יתקיים קורס מלש"שים (מועמדים לשנת שירות) במטרה להכין את אלו שיבחרו לצאת לשנת התנדבות. זאת לצד פעילותם של אחד עשר מתנדבי שנת שירות מתנועת "החלוץ" בעיר, המשתתפים בחיי הקהילה בעיר ומהווים מודל לנוער.

אירוע החשיפה מגיע במטרה להמשיך ולחשוף את הנוער בנשר לחשיבותן של המסגרות הקדם צבאיות זאת לאחר שבשנים האחרונות חל גידול מתמיד בכמות התלמידים היוצאים למסגרות קדם צבאיות. בשנה האחרונה יצא מספר שיא של כעשרים בני נוער למסגרות שנת שירות ומכינות ברחבי הארץ, בין השאר בארגון הצופים, בערבה, במחנות העולים ואף ביהדות התפוצות.

ראש עיריית נשר, מר רועי לוי אמר "שנת שירות זו אפשרות חד פעמית לנוער להכיר את עצמם, לתרום לחברה ולמדינה ולחזק את ערך הסולידאריות החברתית למען הזולת. בוגרי המכינות ושנת השירות משתלבים בתפקידי פיקוד, קצונה ולוחמה. אנחנו פועלים לתת לנוער את כל הכלים, לטפח את כישורי המנהיגות והעצמאות, זאת בכדי לעודד את הנוער לממש ערכים הלכה למעשה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עיריית קריית מוצקין זוכת חמשת הכוכבים במקלוט ומיגון ממשיכה בהיערכות למיגון ומציבה מיגוניות בגני הילדים

ראש העיר, חיים צורי: ״הבטחון והבטיחות שלכם חשובים לנו״ ״האומיקרון לא יעצור אותנו מלהשקיע והפעם הצבנו מיגוניות כחלק מהיערכות לחירום בגן הילדים ורה ויצמן״, אמר

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות