27.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות המשטרה

בעלי עסק לעיבוד וייצוא ממירים קטליטיים גנובים נעצרו בחשד לעבירות מע"מ, מכס והלבנת הון

משטרת ישראל ורשות המסים ממשיכים במאבק בגניבת ממירים קטליטיים

והפעם אל מול "היצואנים"

משטרת ישראל ורשות המסים פעלו אתמול (ד') בבית עסק בטירה שבמשולש שעל פי החשד עסק בפירוק, עיבוד וייצוא של ממירים קטליטיים גנובים. בעלי העסק עוכבו בחשד לעבירות מע"מ, מכס והלבנת הון. בנוסף הקפיאו הרשויות במסגרת החקירה 3.7 מיליון שקלים בהחזר מע"מ.

צילום: דוברות המשטרה

הממיר הקטליטי הינו חלק ממערכת הפליטה ברכב ותפקידו להמיר גזים מזיקים ברכב לגזים ידידותיים יותר לסביבה ובכך להפחית את זיהום האוויר הסביבתי. הממירים מכילים מתכות נדירות ויקרות ערך כגון רודיום, פלדיום ופלטינה אשר משמשים לתעשיות שונות. נוכח מקרים רבים של גניבת ממירים מכלי רכב ולצד הפעילות השוטפת מול גנבי הממירים פועלות המשטרה ורשות המסים כנגד "המבריחים המייצאים" אשר רוכשים את הממירים הגנובים, מעבדים אותם ומייצאים אותם למדינות בעולם ובכך גורפים רווחים והחזרי מע"מ.

אתמול פעלו שוטרי היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף, שוטרי תחנת טירה, לוחמי יס"מ שרון יחד עם חוקרי חקירות מכס ומע"מ חיפה ומע"מ נתניה בבית עסק ביישוב טירה שבמשולש אשר רוכש על פי החשד ממירים קטליטיים גנובים, מפרק, מעבד ומייצא אותם למדינות שונות בעולם. במהלך חיפוש שנערך בבית העסק נתפסו מסמכים שונים. בעלי העסק, תושבי טירה (31, 33) עוכבו לחקירה בחשד לעבירות מכס, מע"מ והלבנת הון בסיומה שוחררו בתנאים מגבילים. בנוסף הוקפאו במסגרת החקירה החזרי מע"מ לבית העסק בסך של 3.7 מיליון שקלים.

החשד כנגד בעלי העסק התעורר בעקבות חקירה של משרד המע"מ האזורי בנתניה ויחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה. במהלך החקירה התברר כי בעלי העסק עשו שימוש בחשבוניות מעוררות חשד על מנת לנכות תשומות ולקבל החזרי מע"מ. החשבוניות הציגו עסקאות ליבוא של מתכות יקרות בסכומי קניה נמוכים משמעותית מהסכומים שהופיעו בחשבוניות הייצוא של אותו עסק. כמו כן, כאשר נשאל אחד מבעלי העסק על מקור היבוא שלו לא ידע לציין פרטים בסיסיים בנוגע לספק.

עקב כך, התעורר החשד כי בעלי העסק עושים שימוש בחשבוניות מזויפות על מנת לנכות מס תשומות. כמו כן, התעורר החשד כי חשבוניות אלו נועדו לכסות על העובדה שמקור הסחורה המיוצאת על ידי בעלי העסק הוא בגניבות.

החקירה נמשכת.

צילום: דוברות המשטרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות