21.05.2022

שבת

קרדיט: מתוך הרשתות החברתיות של עיריית קרית ים בשנה שעברה כשלא היו זיקוקים

בניגוד להחלטה שהתקבלה בשנה שעברה: עיריית קריית ים תקיים מופע זיקוקי דינור ביום העצמאות 2022

במספר רשויות מקומיות, הוחלט גם השנה שלא לערוך מופע זיקוקי דינור ביום העצמאות, מתוך התחשבות בהלומי קרב ופוסט טראומה הסובלים מכך, החלטה שהתקבלה לרוב בשיתוף התושבים
אם כך, מה נשתנה בקריית ים השנה?

אחרי שמספר רשויות מקומיות החליטו גם השנה, כי בשל התחשבותן במצוקתם של הלומי קרב, בעלי חיים ואוכלוסיות נוספות הנמצאות במצוקה ממפגעי רעש הזיקוקין, לבטל את מופעי הזיקוקין, בעיריית קריית ים החליטו השנה לקיים את המופע כרגיל וזאת בניגוד מוחלט להחלטתם בנושא רק בשנה שעברה, גם בלי לשאול את תושבי העיר על דעתם בנושא חשוב זה.

יותר ויותר רשויות מקומיות ביטלו השנה את מופעי זיקוקי הדינור גם כדי למנוע בזבוז כספי ציבור, מאחר ומדובר בעשרות אלפי ₪ מכספי משלמי המיסים עבור דקות בודדות בלבד ובנוסף כמובן שבדרך זו שומרים על איכות הסביבה ומתחשבים גם באותם גיבורים הלומי קרב ונפגעי פעולות האיבה, הסובלים מפוסט טראומה.

"כמו בנושאים רבים, עם ישראל יכול להיות חלוק בדעתו בעד ונגד גם בנושא מופע זיקוקי הדינור", אומר אמיר ווסקו, פעיל חברתי ומועמד לראשות העיר קריית ים והוסיף כי "לא ברור מה נשתנה השנה הזו משנה שעברה בה העירייה בחרה שלא לקיים את מופע הזיקוקין מאותן סיבות? האם הלומי הקרב ובעלי החיים עזבו את העיר? מדוע לא ניתנה הזדמנות לתושבי העיר שיביעו דעתם בנושא רגיש כל-כך כפי שהדברים מתנהלים ברשויות אחרות?"

כזכור, קבע לראשונה שר התרבות, חילי טרופר, כי בטקס המשואות השנה לא יהיו זיקוקים ואף קרא לראשי הרשויות לפעול כן בעקבותיו.

"עצוב, מכעיס ולא ברור כיצד עיריית קריית ים בחרה בעצמה לבטל את מופעי הזיקוקין בשנה שעברה מאותן הסיבות לאחר שבעמוד האינסטגרם שלה קיימה משאל תושבים ואילו השנה שינתה את דעתה. האם זה היה נוח להשתמש בהלומי הקרב מטעמי חיסכון בלבד במהלך תכנית ההבראה? האם לא היה מקום לקיים משאל תושבים בנושא גם השנה?

אני בספק אם תושבי העיר יקבלו לכך תשובות, כי הם מחכים כבר זמן רב לקבל תשובה כיצד שטח הבית שלהם גדל לפתע בגזירת סקרי המדידות והביא להוצאה שנתית נוספת של מאות ואלפי ₪ לתושבי העיר שלא יודעים נפשם מצער" סיכם ווסקו.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות