29.07.2021

יום חמישי

אילוסטרציה

בלגן במשק – עוזרת מצטיינת

באחד הימים הגיעה אל משרדי אמנון רודס חקירות, אישה בעלת מראה היסטרי ועצבני גם יחד. אחרי שתי כוסות מים וקפה שחור חזק. מיכל, שם בדוי, התחילה לספר לי את סיפורה.

מיכל היא אישה צעירה בתחילת שנות השלושים שלה, היא מתגוררת באחד הבתים החדשים בעיר דרומית בארץ ובין הבתים היקרים ביותר. לאחרונה החלו להעלם דברים בביתה וזאת עם סימנים של פריצה, כלומר, מהפכה שלמה בבית, חפצים זרוקים ובדרך כלל כמה "דברים" חסרים. התחלתי לתחקר את מיכל באשר לעובדים בבית או האם ישנם בני נוער בבית. מיכל סיפרה לי שאין לה ילדים וכי היא לא מוכנה להאמין שעובדת הניקיון ומשק הבית שלה, תשלח יד אל החפצים שלה.

מיכל סיפרה לי שאותה עובדת משרתת את בעלה כבר תקופה ארוכה של כמעט עשור עוד לפני שנישאו והאמינות שלה היא ללא דופי.

למען האמת אחרי שביקרתי בביתה של מיכל התרשמתי מאמיתות דבריה של מיכל. באתי במסווה של איש מכירות וישבתי בסלון ביתה היפה של מיכל. העובדת היתה שלווה במיוחד והייתה שקועה בעבודתה. כל סימן לביצוע מעשה גניבה גם כאשר הסתכלתי בחדרה של עוזרת הבית לא נראה ולא העלה דבר. שלחתי עוד סוכנים שלי לבדוק את המקרה אולי יראו דברים שאני לא ראיתי , ובכל אופן הצבתי מצלמות ריגול מקצועיות שנמצאות אצלי בדרך קבע מאז שהתחלתי את עבודתי בתור חוקר פרטי.

למרות שעובדת משק הבית לא הראתה כל סימן מחשיד, לא הייתי שקט לגביה. אני לא יודע מדוע, אבל משהו בשקט ובשלווה של האישה הזאת, עורר בי חוסר שקט. התברר שההחלטה להציב מצלמות בבית הייתה החלטה נכונה, מאחר שאלה עלו על מוקד על הבעיות והמהפכה בבית.

פרט שמיכל לא סיפרה לי והתגלה מאוחר יותר הוא, שבתה הבוגרת של עובדת משק הבית, נערה כבת 16 שהיתה באה לקחת את כלב הרועים של מיכל לטיול ונשארת לשחק עימו בבית וגם לעזור לאימא, הייתה מעורבת בדבר. הילדה הייתה מחפשת בשיטתיות אחר דברים שנראו לה יקרי ערך מבלי להחזיר הכל למקום. מעבר לגניבות היה עוד משהו מחשיד, הילדה לא הייתה עוצר לבחון את דבר הערך ויוצאת מביתה של מיכל תוך זמן קצר.

החלטתי לעקוב אחרי הילדה וראיתיה הולכת לאזורים המפוקפקים של העיר, מביאה את אשר מצאה ובתמורה מקבלת שקיק קטן , כאשר לא נראה הדבר שהביאה הנערה ל"סוחר", היה אותו סוחר מביא לה סדרה רצינית של סטירות לחי מצלצלות ושולח אותה משם.

מיותר לציין שהייתי חייב לכנס את שתי הנשים לשיחה. הן מיכל והן עובדת משק הבית היו מזועזעות מהמקרה ולא האמינו למשמע אוזניהם גם לאחר שהראיתי להן את ההוכחות המוקלטות והמוסרטות. כעת דנה, בתה של עוזרת הבית מקבלת טיפול ואילו היא עצמה נפרדה בכאב רב מעבודה ארוכת השנים, לאחר שמצפונה לא אפשר לה להמשיך לעבוד בבית.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

היערכות משטרת ישראל לקראת משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לדינאמו טביליסי במסגרת קונפרנס ליג שייערך באצטדיון סמי עופר מחר 29.7 החל מהשעה 17.00

שוטרי משטרת ישראל ומאות סדרנים ומאבטחים יתפרשו החל משעות אחה"צ באצטדיון ומחוצה לו על מנת לשמור על הסדר והביטחון, לצד הסדרת התנועה. המשחק יחל בשעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות