18.10.2021

יום שני

קרדיט – צילום אלי דדון

בכרמל נערכים לחגים בריאים ומהודרים בצל הקורונה

תקיעות שופר במחלקות האשפוז במרכז הרפואי כרמל וגם סוכה מיוחדת תוקם ברחבת ביה"ח  לטובת המאושפזים והמבקרים. תפילות החג ייערכו באודיטוריום ביה"ח על פי דרישות התו הסגול המחמיר, ולטובת הבאים בשערי ביה"ח בחג יוצבו בכניסה מדי חום חד פעמיים מיוחדים לשומרי שבת .
" אלו הם רק חלק מהחידושים שיונהגו בכרמל בעקבות הקורונה לקראת החגים, ואנו נמשיך ונעשה הכל כדי להקל על המאושפזים שלנו, ולאפשר לכולם שנה טובה וחגים בריאים"
 אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר אינדיק

במרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית נערכים ביסודיות כדי לספק את צורכי הדת בחגים הקרבים השנה, ובצל נגיף הקורונה מתקיימת הערכות מיוחדת ומורכבת.

" בעל תוקע מוסמך יעבור בכל מחלקות ביה"ח וידאג כי לא יישאר אף חולה המעוניין בכך, ללא תקיעת שופר, מעדכן רב ביה"ח הרב אינדיק. תקיעות השופר ייערכו בכפוף ועל פי הכללים וההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות, כמו כן תינתן אפשרות לתאם ולהזמין מראש תקיעות שופר במחלקות ובחדרי האשפוז ".

תפילות בית הכנסת יועברו לרגל החגים לאודיטוריום המרכזי של בית החולים והוא יסודר על פי כללי משרד הבריאות ויתוגבר בכיסאות נוספים על פי כללי הריחוק והתו הסגול בכדי שיהיה מספיק מקום לקלוט את המתפללים שיגיעו במהלך החגים. בבית הכנסת באודיטוריום יתקיימו תפילות חגיגיות, בהשתתפות  חזנים בעלי שם עולמי שינעימו את תפילות החג ובכללם החזן בני צינר אשר יעבור לפני העמוד בתפילות החג. בתום התפילות יערכו קידושים חגיגיים בבית הכנסת ויחולק כיבוד עשיר למתפללים", אומר הגבאי יונתן בן שמעון. לקראת החגים התארגנו בבית החולים בסיוע המחלקה לדת וכשרות של הכללית בהנהלת רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר ונרכשו מחזורים חדשים לחגים וסידורים חדשים לימות החול.

 "כחלק מההיערכות בתחום הדת, אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר אינדיק, יחולקו לקראת השנה החדשה בכל בית החולים מנות חגיגיות לכבוד ראש השנה, בשילוב סימני וטעמי ראש השנה כמו, תפוח בדבש, ראש של דג ושאר סימני החג".
מנהל המטבח חביב בנאי והשף עופר פישמן אומרים, כי " השנה במיוחד שיפרנו ושדרגנו את המנות והמתכונים כדי להביא למאושפזים את טעם החג לכל מיטה ולכל מחלקה, המנות יהיו ארוזות ומותאמות להגשה המיוחדת בתקופת הקורונה ".

בחודשים האחרונים, בית הכנסת הקבוע של ביה"ח עבר השנה שדרוג נאה ומכובד . עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של כרמל אומר כי "  ניצלנו את תקופת הקורונה על מנת לשפץ ולחדש את בית הכנסת, הנגשנו את בית הכנסת עבור כלל האוכלוסייה, תאורת בית הכנסת שודרגה לתאורת לד מודרנית ומעוצבת, ובנוסף התחדש בית הכנסת בארון ספרים יוקרתי, ובספריה תורנית עשירה ומגוונת. התרומה לשדרוגים נערכה תודות לגבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון בני משפחתו, ובהשתתפות המחלקה לדת וכשרות בכללית בראשות הרב מנחם לפקיבקר. 

כמידי שנה, לפני יום הכיפורים יוקם מוקד מיוחד בו ישתתפו רבנים ורופאים מתוך בית החולים כרמל ומההנהלה ראשית. המוקד ייתן מענה רפואי והלכתי בשאלות אישיות וכלליות בנוגע לצום.
בערב יום הכיפורים יוקדמו שעות הארוחות וכן תתקיים ארוחה חגיגית כסעודה מפסקת לפני תחילת הצום.

עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי בכרמל  מעדכן כי גם השנה יוקמו סוכות לטובת מבקרי ומאושפזי בית החולים. הסוכות יוקמו בכניסה הראשית לבית החולים בקומת הכניסה, בחניון מור ובבית החולים הישן לטובת מטופלי המחלקה הגריאטרית. רב שירותי בריאות כללית הרב מנחם לפקיבקר מעדכן כי בכל בתי החולים של הכללית הנחנו לבנות  סוכות על מנת לאפשר עד כמה שניתן לקיים את מצות החג גם למאושפזים וגם למבקרים, בכל הסוכות בכל קומה בכל תחנת אחיות בביה"ח יהיו ארבעה מינים מהודרים לטובת המאושפזים והאורחים.

הרב יוסף ברדוגו מנהל עמותת  "אור כרמל" אומר כי "בימים אלו אנו מסיימים שנה חמישית של עשיה ברוכה  נוספת של פעילות ענפה בדירת החסד  "אוהל מנחם"  שהוקמה על ידי  המרכז הרפואי כרמל, מחלקת דת וכשרות של שרותי בריאות כללית בשיתוף העמותה ובסיוע הגברת הנכבדה שולה קופרשטוך."זכינו ברוך השם לארח בדירה במשך השנה החולפת עשרות אורחים ומשפחות מאושפזים אומר הרב ברדוגו והסיפורים הרבים רק מעידים על הצורך בדירה זו. בימים אלו הודות לתרומתו של מר אליעזר נודלמן הוקמה בדירה גם סוכה מרהיבה לעילוי נשמת אמו שושנה נודלמן ז"ל ".

בימים אלו מחלקת דת וכשרות של הכללית בשיתוף רבני הקהילה החרדית בחיפה  הקימו עירוב מהודר לכל מתחם בית החולים כרמל וסביבתו. הערוב כולל את דירת האירוח. את עבודות הקמת העירוב בפועל ביצע הרב ישראל ליפשיץ ובסיומם נבדק ואושר העירוב על ידי הרב מנחם לפקיבקר,  הרב ישראל רוזנטל, הרב יחיאל במברגר והרב דוד שלמה זולדן. "כך שכיום כל מלווה או חולה שמגיע לבית החולים כרמל יכול לטלטל בבית החולים ולצאת ולהיכנס ללא חשש כלל " מסביר הרב מאיר אינדיק רב בית החולים.

גם לטובת היולדות בכרמל ערכו השנה בכרמל שדרוגים והתאמות מיוחדות
בכדי לאפשר כניסה ויצאה ממחלקת יולדות בשבת  הותקן רמזור מיוחד בכניסה למחלקה המאפשר כניסה ויצאה ללא חילול שבת לכתחילה.
הרב אינדיק מעדכן כי על מנת לשפר את השירות למאושפזים בית החולים החל לרכוש עבור מנות בד"ץ מהודרות "ביזנס קלאס" מחברת המשביע . בנוסף בית החולים בימים אלו יצא במבצע הצטיידות במני ברים חדשים המותאמים לשומרי שבת באישור המכון הטכנולוגי עבור מחלקות האשפוז השונות.

הרב אינדיק קורא לציבור לשמור על הנחיות משרד הבריאות בכל נושא ובפרט בכל הקשור לנגיף הקורונה ומאחל לכל בית ישראל תכלה שנה וקיללותיה ותחל שנה וברכותיה .
 "בית הכנסת של כרמל יחד עם מגוון שירותי הדת החדשים שהכנסנו, מאפשרים שירותי דת ברמה הטובה והנעימה ביותר האפשרית לכל הבאים בשערי בית החולים" אומר רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. אנו מצפים לקבל בברכה את כל הבאים להתפלל לקראת החגים ומאחלים לכל  לבית ישראל בכלל ולמאושפזי כרמל בפרט, שנה עם הרבה נחת אושר והכי הרבה בריאות, שנה טובה ".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות