02.07.2022

שבת

בית הספר "חוגים" נרתם לסייע למשפחות חיפאיות שנפגעו ממשבר הקורונה

על רקע הפגיעה הכלכלית שגרם משבר הקורונה והמציאות החדשה שהביא עמו, של סגר וריחוק חברתי, יזמה הנהלת בית הספר העירוני "חוגים" מיזם התנדבותי, בסיוע אגף הרווחה העירוני, למען משפחות חיפאיות, אשר נפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה ואיבדו את פרנסתן

המיזם, שהחל בימים האחרונים, הינו פרי יוזמה של רכזת המעורבות החברתית בבית הספר, מירב גולדשטיין והוא מנוהל על ידי תלמידת כיתה י"ב, אן דניאלי, יחד עם תלמידות נוספות משכבת יא', האחראיות על הובלתו המלאה. 


במסגרת המיזם מכינים 130 מתנדבים – הורי תלמידים הלומדים בבית הספר, מורים ועשרות מתנדבים תושבי העיר – משלוחי מזון לשבת, הכוללים חלה, בקבוק יין ועוגה, יחד עם מגוון פריטי מזון נוספים, על פי בחירת המשפחה התורמת. לצד פריטי המזון, מצרפת כל משפחה ברכה אישית, המיועדת לאדם או למשפחה שעתידים לקבל את המשלוח. בנוסף, צירפה כל משפחה תורמת אל פרטי הקשר שלה, על מנת לאפשר למקבל המשלוח ליצור עמה קשר ליצירת המשכיות לתרומות נוספות, במידת הצורך ויצירת מצב של "אימוץ" משפחה. 


באופן זה, זכו כבר בשבוע הראשון לקיומו של המיזם, כמאה משפחות חיפאיות קשות יום וקשישים בודדים, ליהנות ממשלוחים שכללו שפע של מוצרי מזון לשבת, לצד ברכה חמה שחיזקה את רוחן ועודדה אותן. 
מנכ"לית בית-הספר, מילנה מירון: "משבר הקורונה שינה את החיים של כולנו, אבל ישנן משפחות רבות, שלצערי הרב איבדו את מקום פרנסתן ונמצאות כעת במצב כלכלי קשה. אין לי ספק שמשלוח שכזה יכניס שמחה בלב ויעשה קצת מתוק בנפש המשפחה שתקבל אותו וגם בקרב המשפחות שיכינו אותו. אני מלאת גאווה בצוות התלמידות המוביל את המיזם ובפריצת הדרך שבית הספר עושה בהעברת האחריות לתלמידים בניהול ובהובלת פרוייקטים".

צילום: תיכון עירוני "חוגים"


מירב גולדשטיין, רכזת מעורבות חברתית בבית הספר: "ההירתמות של 130 העובדים, המורים, התלמידים וההורים של בית הספר מוכיחה עד כמה ערבות הדדית וערך הנתינה בוערים בדמם של כל משפחת "חוגים" והדבר מדביק וסוחף אחריו מיום ליום עוד ועוד תושבים בעיר שאינם חלק מבית הספר".
אן דניאלי, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר ומנהלת המיזם: "שעות הישיבה בבית ומול מסכי הטלוויזיה חשפו אותנו למצוקות של אחרים ולהבנה כמה ברי מזל אנו מהמעט שיש לנו. מכאן בא הרצון לעשות מעשה ולהושיט יד למי שהמזל כרגע לא שפר עליו ולכן החלטתי להצטרף למיזם ולהיות בצוות המוביל שלו".

תושבים המעוניינים להתנדב ולקחת חלק במיזם, מוזמנים להירשם באמצעות טופס ההרשמה

תושבים המעוניינים לקבל משלוח, מוזמנים ליצור קשר באמצעות הטופס הבא

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות