24.06.2021

יום חמישי

בית המשפט המחוזי בחיפה קיים ישיבה מיוחדת

בערב ראש השנה הלכה לעולמה שופטת בית המשפט העליון בארה"ב, רות ביידר גינסבורג. משפטנית יהודייה, האישה השנייה בהיסטוריה של ארה"ב שמונתה לבית המשפט העליון. השופטת גינסבורג ידועה כמובילה בתחום זכויות אדם בכלל וקידום מעמד האישה בפרט.

בישיבה שהתקיימה בזום, התארחו שלושה מרצים שיספרו על היבטים שונים בתרומתה של השופטת לעולם המשפט ועל ההיבטים של פטירתה.  

המפגש הונחה על ידי נשיא בית המשפט המחוזי, השופט רון שפירא,  והשתתפו בו שופטים, שופטים בדימוס עוזרים משפטיים ומנהלי מדורים (בערך 75 צופים ומאזינים) .

ראשונת המרצים הייתה נשיאת בית המשפט הפדראלי לערעורים במחוז ה 7 של ארה"ב שמרכזו בעיר שיקאגו, כב' השופטת דיאן ווד (שגם התארחה בבית המשפט בחיפה בעבר), אשר סיפרה על השופטת גינסבורג מהיכרותה האישית.

בנוסף, השתתפה שופטת בית המשפט העליון שלנו, כב' השופטת דפנה ברק ארז, על פסיקת השופטת גינסבורג והשפעתה על המשפט בישראל, על המיוחד בדמותה ובסיפור החיים שלה, כיצד הייתה חלוצה בתחום המקצועי ועל מאבקה לשוויון.

אחרון המרצים יהיה פרופ' אבי בן צבי מבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. פרופ' בן צבי, חתן פרס ישראל בתחום חקר מדע המדינה, הרצה על ההיבטים הפוליטיים בארה"ב לפטירתה של השופטת גינסבורג.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות