30.07.2021

יום שישי

קרדיט: משטרת ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 20 שנות מאסר על סלמאן עאמר ראש מועצת ג'וליס לשעבר

ראש מועצת ג'וליס לשעבר, שהורשע ברצח הקבלן מוניר נבואני. הוא ישלם לכל אחד משני הילדים של המנוח מאה אלף שקלים, ועוד 58 אלף שקלים לשאר בני המשפחה. הרצח התרחש בספטמבר 2016 ותועד במצלמת האבטחה של בניין מועצת ג'וליס. עאמר ירה בנבואני כמה כדורים עם אקדחו האישי, לאחר שזה תקף אותו עם אלה וניפץ את שמשות מכוניתו.

במענה לפניות כתבים בעניין גזר הדין של סלמאן עאמר להלן התייחסות פרקליטות מחוז חיפה:

 בית משפט המחוזי בחיפה, בראשות השופטים כב' הנשיא ר. שפירא, סגן הנשיא א. אליקים, ות. מאות-פרי,  גזר לפני זמן קצר 20 שנות מאסר על סלמאן עאמר, ראש מועצת ג'וליס לשעבר, לאחר שהורשע זה מכבר ברצח מוניר נבואני ז"ל. כמו כן, נפסק כי הנאשם ישלם לילדי המנוח ולמשפחתו  פיצוי בסך 258,000 ₪. כזכור, במהלך חודש יולי האחרון, הרשיע בית המשפט המחוזי את הנאשם, לאחר שמיעת ראיות, בביצוע רצח. על פי עובדות כתב האישום בהן הורשע הנאשם, ביום 5.9.16, בשעות הבוקר, עת הגיע הנאשם, שכיהן ראש מועצת ג'וליס, לחניית רכבי המועצה, הגיע לרכבו מוניר ז"ל, כשמוט עץ בידו, באמצעותו חבט ברכבו של הנאשם.

הנאשם שלף את אקדחו וירה לעבר מוניר נבואני ז"ל,  7 כדורים לעבר ראשו וחצי גופו העליון, אשר גרמו למותו. במהלך ניהול המשפט, הורה בית המשפט, בניגוד לעמדת הפרקליטות, על שחרורו של הנאשם למעצר בפיקוח אלקטרוני. עם מתן הכרעת הדין המרשיעה, אשר מצא את הנאשם אשם בביצוע עבירת הרצח,  עתרה התביעה למעצרו של הנאשם מאחורי סורג ובריח, אולם בית המשפט דחה עמדה זו, והותירו במעצר תחת פיקוח אלקטרוני. במעמד הטיעונים לעונש, הפרקליטות בקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר עולם, ולהשית פיצוי מקסימלי למשפחת המנוח. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי הרצח בוצע ללא תכנון מוקדם, משכך, קבע כי לא מתקיימות נסיבות מחמירות המחייבות הטלת מאסר עולם, והטיל, כאמור, 20 שנות מאסר בפועל. בכוונת פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) ללמוד בימים הקרובים את גזר הדין, ולשקול עמדתה ביחס להגשת ערעור בבית המשפט העליון. _התיק נוהל על-ידי עורכות הדין מאיה חזן-דהאן – ממונה בפרקליטות מחוז חיפה פלילי, ואפרת גרינבוים – מנהלת מחלקה בפרקליטות מחוז חיפה פלילי.

שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים, אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות