23.01.2022

יום ראשון

צילום: תיכון חוגים חיפה

ביה"ס עירוני חוגים חיפה זכה אמש בפרס החינוך למעורבות חברתית בתקופת הקורונה

פרס החינוך ניתן מטעם הנהלת ארגון המורים העל יסודיים והעמותה הפדגוגית של הארגון על מצוינות חברתית לשנה״ל תש״ף-תשפ״א

בטקס שנערך אתמול (ד׳, 15.12) במעמד מנכ״ל שר החינוך, יגאל סלובקי ויו״ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז זכה ביה״ס עירוני חוגים חיפה בפרס החינוך על מצויינות חברתית בתקופת הקורונה.

ביה"ס חוגים נבחר לאחר תהליך מיון שנערך על ידי ועדת הפרס בקרב עשרות בתי ספר ברחבי הארץ.
במיזמים שהוצגו בפני ועדת הפרס לקחו חלק כלל תלמידי בית הספר, הן מהחטיבה העליונה והן מחטיבת הביניים, כחלק מחינוך לאקטיביזם חברתי.

צילום: תיכון חוגים חיפה


התכניות בגינן זכה ביה״ס בפרס:

חוגים משלוחים – חלוקת כ-700 מארזים של חלה, יין ועוגה לקשישים בודדים ומשפחות נזקקות בעיר חיפה לאורך כל ימי הסגר. המארזים הוכנו על ידי 150 משפחות של מורים, עובדים, תלמידים והורים מבית הספר אליהם הצטרפו גם תושבים נוספים בעיר.
כל משפחה תורמת קיבלה כתובת אישית של קשיש או משפחה אליהם מיועד המארז, ודאגה להביא אותו אישית אל פתח הבית באופן שיצר חיבור וקשר אישי בין התורמים והנתרמים, שחלקו נמשך עד היום.

המיזם בוצע בשיתוף פעולה מלא עם מינהל הרווחה בעיריית חיפה, שסיפק את פרטי המשפחות הנתרמות, וכן דאג לטיפול בצרכים ובבעיות שעלו בשטח.

איסוף מעילים ומטריות עבור נזקקים בעיר– ביוזמת תלמידי בית הספר נאספו מאות מעילים ומטריות שחולקו בחג חנוכה בשנה שעברה למשפחות חיפאיות נזקקות.

גמ"ח-גמילות חוגים- עשרות תלמידים הקימו חוגים מקוונים העוסקים במגוון תחומים, כגון: בישול, נגינה, לימודי מיומנויות מחשב וכו'. החוגים הועלו במדיות החברתיות והגיעו לילדים רבים בעיר.

מנכ"לית בית הספר העירוני חוגים, מילנה מירון: ״אנו דוגלים בפרואקטיביות בחינוך בשיתוף הורי ותלמידי ביה"ס. הצוות החינוכי יזם ויישם לאורך תקופת הקורונה עשר תוכניות חברתיות ראויות לציון למען הקהילה. אנו נמשיך להרחיב בגאווה גדולה את מעגל ההשפעה של בית הספר למען הקהילה בעיר חיפה".

רכזת מעורבות חברתית, מירב וינוקור: ״כבוד גדול עבורי להוביל את תחום המעורבות החברתית בבית ספר שחורט על דגלו את ערך המעורבות והאקטיביזם החברתי ומאפשר פריחת יזמות חברתית והוצאת פרויקטים ענקיים לפועל. קבלת הפרס הינה הוכחה לכך שמושקעת מחשבה ועבודה רבה בתחום המעורבות החברתית בבית הספר״.

צילום: תיכון חוגים חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות