04.12.2021

שבת

הטיקטים המיועדים ליום המאבק באלימות נגד נשים צילום: ויצו חיפה

בויצו חיפה מציינים את יום המאבק באלימות כלפי נשים שחל היום

בכל שנה בתאריך 25 לנובמבר מציינים ברחבי העולם את יום המאבק באלימות כלפי נשים. אלימות מגדרית ,היא תופעה חברתית קשה הפוגעת בכל שכבות האוכלוסייה הנמצאת בכל מקום מחדר השינה ועד חדר הישיבות, מגן הילדים ועד הצבא. תופעת האלימות כלפי נשים מושפעת מתופעת אלימות רחבה יותר שהחברה שלנו סובלת ממנה.

"אלימות שקטה" היא כל אותם התנהגויות אלימות שאינן בהכרח פיזיות והעלאתם למודעות הציבורית חשובה על מנת לשיים אותם, להכיר בהם, לאתר את אותן נשים הסובלות מאלימות זו ולסייע להן. פגיעה רגשית, קנאות מופרזת, שליטה, התקפות מילוליות, אלימות כלכלית – רכושנות, כל אלה ביטויים של אלימות מגדרית, "אלימות שקטה".

לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, ויצו חיפה, בשיתוף תילתן – המכללה לעיצוב ותקשורת חזותי ורוטרי חיפה, יוצאים בקמפיין מכירות בביגודיות ויצו, במסגרתו יוחלפו הטיקטים בבגדים לטיקטים עם סימנים של סוגי אלימות, זאת במטרה להגביר את המודעות בנושא האלימות כלפי נשים, וכדי לעודד נשים לפנות לסיוע במידה שהן חוות אלימות. כן ימכרו תיקים עליהם גם כן מודפסים סימני האזהרה, אשר יהוו רמזורי מודעות במרחב הציבורי ויעודדו נשים לפנות לעזרה.

"שוברות שתיקה" הוא הנושא שילווה השנה את הצעדה וכן את הפעילויות בחודש זה. אנחנו נחושות לגרום למורות ומורים, אנשי ונשות חינוך, תושבות ותושבים, מטפלות ומטפלים, חברים וחברות, שכנות ושכנים ואף עובריי ועוברות אורך, להרים גבה, לשאול שאלה, להציע עזרה, להתייעץ, לדווח לגלות אחריות אזרחית ולעזור לאותן נשים השרויות בפחד וחרדה "לשבור שתיקה". באותה נשימה אנחנו פונות לאותן נשים שלא תמיד מבינות שמדובר באלימות ומבקשות מהן לשתף משפחה, חברים או להיוועץ בקו סיוע, "לשבור שתיקה" לא להיאלם למול "האלימות השקטה" מספרת ורדית דוזלר טנג'י מנהלת ויצו חיפה

ורדית דוזלר טנג'י מנהלת ויצו חיפה צילום: ויצו חיפה

דני לוי סמנכ"ל שיווק תילתן המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית, מספר כי "נציגות ויצו הגיעו לסיור בתילתן על מנת לבחון שיתופי פעולה. בדיוק התקיימה תערוכת הסיום של הבוגרים שלנו והייתה מוצגת ברחבי המכללה. במהלך הסיור הן נתקלו בעבודת הגמר של אחת הסטודנטיות , עבודה שהנושא שלה היה האלימות השקטה. הסטודנטית עשתה פרויקט מרתק ויצרה תוצרים להגברת המודעות לנושא אלימות נגד נשים. הן התלהבו מהפרויקט ואמרו כי אלו בדיוק המסרים של הקמפיין שלהן וכי הן רוצות לרתום את הסטודנטית לקמפיין".                                                

"הביגודית"- חנות יד שניה של ויצו הממוקמת בסניף חיפה בחנות זו ניתן למצוא בגדי יד שניה, וינטאג', אביזרי אופנה ופריטים חדשים, חלקם ממיטב המעצבים בארץ ובעולם, במחירים שווים לכל נפש. פעילות סניף ויצו חיפה ממומנת מתקציבים מוגבלים של ויצו העולמית וכן תמיכות מקרנות ותרומות שבלעדיהם לא היינו יכולים לעמוד במשימתנו.

בויצו חיפה מסבירים כי אלימות מגדרית היא תופעה חברתית קשה הפוגעת בכל שכבות האוכלוסייה, הבאה לידי ביטוי בכל מישורי החיים. תופעת האלימות כלפי נשים מושפעת מתופעת אלימות רחבה יותר שהחברה שלנו סובלת ממנה. האלימות כנגד נשים ואלימות במשפחה בכלל, זורעות הרס וחורבן בחברה הישראלית. למעלה מ-200 אלף נשים בישראל סובלות מאלימות ו-600 אלף ילדים עדים לאלימות זו מדי שנה.

18 נשים בממוצע נרצחות מדי שנה ע"י בני זוגן. השנה נרצחו עד כה, 21 נשים. כל אישה כזו שנרצחת על רקע אלימות במשפחה, היא פצע מדמם שאדוותיו משאירות חותם לדיראון עולם במשפחה הגרעינית ובקהילה כולה.

הטיקטים החדשים צילום: ויצו חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות