16.06.2021

יום רביעי

צילום: אסף פטוקה

אתם קבעתם: גם העירייה וגם המשטרה אשמות בביטול חגיגות האליפות הרשמיות

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

אתמול ב19:00 הייתה אמורה מכבי חיפה לחגוג עם אוהדיה הרבים את האליפות ה13 של המועדון.
בתוכנית האומנותית הייתה אמורה להופיע הזמרת עדן בן זקן ולשיר את שיר האליפות אותו הקליטה.
בנוסף גם ראש העיר עינת קליש רותם והנשיא יעקב שחר היו אמורים לשאת דברים ולברך את המועדון לרגל חזרת הצלחת לכרמל לאחר עשור.
אך חוסר הסכמה בין העירייה לבין המשטרה בנוגע למיקום האירוע ולהכנסת מספר האוהדים גרמה לביטולו של האירוע שתוכנן ב48 השעות האחרונות.
המועדון עצמו לא היה חלק בתכנון הארוע, כשעיריית חיפה לקחה על עצמה את היוזמה.
נכון לעכשיו האוהדים הרבים שרצו לחגוג את האליפות ה13 ייאלצו לחכות אולי לאליפות הבאה.

לפי הסקר שערך אתר כרמליסט עיריית חיפה אחראית למחדל חגיגות האליפות עם 44% מהקולות.
אחריה המשטרה עם 39% ומכבי חיפה עם 17% בלבד.

במכבי חיפה התאכזבו מאד מחוסר ההסכמה בין המשטרה לעירייה והתייחסו לביטול החגיגות:
"עם הזכייה באליפות בערב יום ראשון, ביקשה עיריית חיפה לארגן אירוע חגיגות רשמי. שמחנו על הנכונות ורצון עיריית חיפה לארגן בזמן קצר אירוע די גדול ואנו מודים להם על כך.
בצר לנו כי עיריית חיפה ומשטרת ישראל לא הגיעו להבנות בנוגע לאירוע. המשטרה בחרה להוציא צו סגירה לאירוע חגיגי ושמח של אוהדים וקבוצה שזכו בתואר.
אנו כמועדון סייענו ככל שניתן וחשים אכזבה עצומה בעקבות ההחלטה החד צדדית.
צר לנו על הקהל הרב שלנו שהתאכזב מההחלטה.
אחד מתפקידיה המרכזיים של משטרה הוא להעניק חופש ואפשרות להמון לחגוג אירועים חשובים ביום חגם."

עיריית חיפה התייחסה לביטול האירוע:
משטרת חיפה החליטה אחר הצהריים לבטל את חגיגות האליפות שתוכננו להערב.
מיד עם הזכייה, פעלנו כל הגורמים, כולל קבוצת מכבי חיפה, להפיק את החגיגות. כמובן שאי אפשר היה להתחיל לארגן את האירוע רגע אחד קודם.

אתמול בבוקר קיבלנו מהמשטרה דרישות ותנאים חסרי תקדים. למרות הכל, מארגני האירוע עמדו בכל הדרישות, לרבות אבטחה מוגברת ודרישות מהנדסים. הדרישות השתנו השכם והערב ולמרות שחזרנו עם פתרונות, הדרישות השתנו שוב ושוב.

לצערנו, במשטרת ישראל בחרו בסופו של דבר לבטל את האירוע שתוכנן, ולאכזב עשרות אלפי אוהדים ירוקים.

עיריית חיפה לא חסכה במשאבים ובמאמצים על מנת לקיים את האירוע שתוכנן עם מכבי חיפה. אנו נבחן את האפשרות לקיים את החגיגות במועד אחר.

המשטרה הגיבה לטענות העירייה:

"תחנת חיפה קיימה שימוע בליווי מקצועי של הייעוץ המשפטי המחוזי ותובע רישוי מחוז חוף, והוציאה צו סגירה מכח סעיף 78 (א) לפקודת המשטרה לאירוע חגיגות אליפות לקבוצת מכבי חיפה הערב, מאחר ומבקשי הבקשה מטעם המארגנים לא עמדו בדרישות הבטיחות, האבטחה והרישוי אשר הוצבו להם בהתאם לחוק.

בהחלטת השימוע שנערך לנציגי המארגנים ציין סגן מפקד תחנת חיפה, סנ"צ עמית פולק כי אי עמידה בתנאים והדרישות לקיום האירוע והסכנה הממשית לשלום הציבור הביאו להחלטה על צו הסגירה כאמור."


שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

אקדמיה בריאותית

הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי והנהלת המכללה האקדמית צפת ערכו מפגש לקראת הרחבת שיתוף הפעולה האקדמי ביניהם הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, בראשותו

מבצע בכללית לאיתור נשאיות גן BRCA

כללית מעודדת נשים בקבוצת הסיכון לעבור בדיקת דם באמצעותה ניתן לאתר נשאיות  BRCA גן שעלול לגרום להתפתחות סרטן השד. בעקבות הכללתה בסל הבריאות של בדיקת דם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות