30.11.2021

יום שלישי

תחבורה ציבורית באדיבות עמותת אור ירוק

בדיקת אור ירוק: האם משתלם לסטודנט מהצפון לנסוע בתחבורה הציבורית ?

החודש חזרו מאות אלפי סטודנטים אל ספסל הלימודים לפקוד את האוניברסיטאות והמכללות בכל רחבי המדינה. חלקם של הצעירים עושים את הדרך הלוך וחזור מהמוסד האקדמי ברכב הפרטי וחלקם עושים שימוש בתחבורה הציבורית. בדיקה של עמותת אור ירוק מראה כי הסטודנטים שיגיעו בתחבורה הציבורית יאלצו לקצץ בשעות השינה שלהם, לצאת מוקדם מהבית ולבזבז זמן רב בדרכים, לעומת חבריהם לספסל הלימודים שיגיעו ברכב הפרטי.

מבדיקה מדגמית רחבה של אוניברסיטאות ומכללות מובילות ומוכרות עולה כי כמעט בכל המקרים התחבורה הציבורית תפגר באופן משמעותי בזמני ההגעה ביחס לכלי הרכב הפרטי. בכל הבדיקות נרשמו זמני הגעה ארוכים של התחבורה הציבורית לעומת כלי הרכב הפרטי. הבדיקה נערכה ביום חול, בשעה 08:00 באמצעות השוואת הזמנים באפליקציית 'MOOVIT' ואתר 'גוגל מפות' וכמו כן נמדדו זמני הנסיעה בלבד ולא נלקחו בחשבון זמני ההליכה אל התחנה וממנה.

סטודנט שגר ברמת ישי ולומד באוניברסיטת חיפה יעשה את הדרך (26 ק"מ) ב-35 דקות ברכב הפרטי לעומת 55 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 50 דקות ואוטובוס אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-15 דקות.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "קשה ויקר להיות סטודנט. זוהי אוכלוסייה חלשה שנאלצת לבזבז שעות רבות בהמתנה לאוטובוסים או בעמידה בפקקי התנועה. במשך שנים רבות משרד התחבורה הזניח את תחום הסעת ההמונים ולכן המדינה מפגרת אחרי המדינות המערביות באיכות התחבורה הציבורית. אם תהיה תחבורה ציבורית נוחה וזמינה הסטודנטים יוכלו לחסוך את הכספים המועטים שיש בידיהם ולוותר על רכישת כלי רכב פרטי ובמקביל לנסוע באוטובוס מבלי לבזבז שעות רבות בדרכים. חייבים לשפר ולהגדיל את מערך האוטובוסים אל מוסדות החינוך האקדמיים בשנת הלימודים כדי לאפשר לסטודנטים לוותר על הרכב הפרטי ולהגיע בצורה מהירה ונוחה וגם לחסוך כסף רב".

תחבורה ציבורית באדיבות עמותת אור ירוק


סטודנט שגר בקריית אונו ולומד באקדמית בית ברל יעשה את הדרך למכללה (22 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה וחצי ושלושה אוטובוסים על פי גוגל או שעה ועשרים דקות ושלושה אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-35 דקות.

סטודנט שגר בצפת ולומד במכללת אורט בראודה בכרמיאל יעשה את הדרך למכללה (35 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה וחצי ושני אוטובוסים על פי גוגל או שעה ועשר דקות ושני קווים פי MOOVIT. חסכון של כ-30 דקות.

סטודנט שגר בראש פינה ולומד במכללת תל חי יעשה את הדרך לאוניברסיטה (23 ק"מ) ב-30 דקות ברכב הפרטי לעומת 50 דקות ושלושה אוטובוסים על פי גוגל או 50 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-20 דקות.

סטודנט שגר בהרצליה ולומד במכללת רופין בעמק חפר (30 ק"מ) יעשה את הדרך ב-45 דקות ברכב הפרטי לעומת 60 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל וכן על פי MOOVIT.  חסכון של 15 דקות.

סטודנט שגר ברעננה ולומד במרכז הבין תחומי בהרצליה יעשה את הדרך למכללה (חמש ק"מ) ב-15 דקות ברכב הפרטי לעומת 30 דקות  ושני אוטובוסים על פי גוגל או 20 דקות וקו אחד על פי MOOVIT. חסכון של כעשר דקות.

סטודנט שגר באריאל ולומד באוניברסיטת תל אביב יעשה את הדרך לאוניברסיטה (44 ק"מ) ב-65 דקות ברכב הפרטי לעומת 80 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 65 דקות וקו אחד על פי MOOVIT. חסכון של כחמש דקות.

סטודנט שגר ברחובות ולומד במכללה למנהל בראשון לציון יעשה את הדרך (15 ק"מ) ב-35 דקות ברכב הפרטי לעומת 50 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 50 דקות וקו אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-15 דקות.

סטודנט שגר בבית שמש ולומד באוניברסיטה העברית בירושלים יעשה את הדרך (35 ק"מ) ב-55 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה ועשרים דקות ושלושה אוטובוסים על פי גוגל או שעה ועשר דקות ושני אוטובוסים  על פי MOOVIT. חסכון של כ-20 דקות.

סטודנט שגר במצפה רמון ולומד באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע יעשה את הדרך למכללה (88 ק"מ) ב-65 דקות ברכב הפרטי לעומת 90 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או שעה ו-50 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-35 דקות.

סטודנט שגר בערד ולומד במכללת ספיר בשדרות יעשה את הדרך למכללה (78 ק"מ) ב-65 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה ו-50 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או שעתיים ו-11 דקות בקו אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-55 דקות.

סטודנט שגר בראשון לציון ולומד במכללת אשקלון יעשה את הדרך למכללה (45 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה ו-25 דקות באוטובוס אחד על פי גוגל או שעה וחצי  וקו אחד על פי MOOVIT. חסכון של כ-35 דקות.

סטודנט שגר בתל אביב-יפו ולומד באוניברסיטת אריאל יעשה את הדרך (47 ק"מ) ב-50 דקות ברכב הפרטי לעומת שעה ו-20 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או שעה וחצי  ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-35 דקות.

סטודנט שגר בסח'נין ולומד במכללת אוהלו בקצרין יעשה את הדרך למכללה (63 ק"מ) ב-70 דקות ברכב הפרטי לעומת שעתיים ושלושה אוטובוסים על פי גוגל וכן על פי MOOVIT. חסכון של כ-50 דקות

סטודנט שגר בגבעתיים ולומד באקדמית תל אביב-יפו יעשה את הדרך לאוניברסיטה (10 ק"מ) ב-25 דקות ברכב הפרטי לעומת 40 דקות ושני אוטובוסים על פי גוגל או 35 דקות ושני אוטובוסים על פי MOOVIT. חסכון של כ-עשר דקות.

תחבורה ציבורית באדיבות עמותת אור ירוק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות