21.05.2022

שבת

אסבסט צילום: ויקיפדיה https://bit.ly/2R1JIeI

באיחור של שנה: המשרד להגנת הסביבה מוציא היתר עבודה להסרת האסבסט מתקרת בית הספר ליאו בק בחיפה

רעות רבי, מנהלת אגף אסבסט ורישום כימיקלים במשרד להגנת הסביבה: "בשל חשיבות הסרת האסבסט הפריך מתקרת בית הספר והסרת הסיכון לתלמידים ולשכני המבנה, המשרד פעל לאורך שנים בכל הכלים שבידיו, החל ממתן הנחיות לפעולה לבעלי הנכס, דרך הסברה ומתן מידע להורים החוששים, ביצוע אכיפה מעת שהופר החוק וכלה בהעברת תקציב למימון מרבית עלות ההסרה. אנו נבצע פיקוח הדוק על עבודות ההסרה כדי לוודא שהעבודות נעשות בהתאם להיתר"

המשרד להגנת הסביבה הוציא היום (ב') את היתר העבודה להסרת האסבסט הפריך, לבעלי הנכס –  העירייה ובית הספר, ולמפקחים והקבלנים שיפעלו להסרת האסבסט.

כזכור, באוקטובר האחרון קיים מנהל מחוז חיפה שימוע לנציגי העיריה בגין אי הסרת אסבסט פריך מבית הספר ליאו באק בלוחות הזמנים שנקבעו בחוק. לאחר שהעירייה השלימה את ההתקשרות עם קבלן אסבסט פריך הוגשה לאחרונה למשרד בקשה להיתר, שניתן כעת.

אמש (א') קיימו המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה והמרכז החינוכי ערב שיתוף לציבור בו הוצגה תכנית העבודה להסרת האסבסט וההיתר לביצוע העבודה כנדרש בחוק. במפגש, הדגישה מנהלת בפועל של מחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה, יוליה גינזבורג, כי המשרד יפקח באופן הדוק על ביצוע העבודות בהתאם לתנאי ההיתר, וכי אכלוס המבנה יתבצע רק לאחר שהמשרד יוודא כי כל האסבסט הוסר כנדרש, הבדיקות עמדו בערכים הנדרשים וניתן אישור אכלוס.

על פי ההיתר המפורסם היום ובהתאם לתוכנית העבודה, בעוד כשבועיים תחל תקופת ההתארגנות להסרת האסבסט, שהוכח כמסרטן לבני אדם, הכוללת סגירת אזור העבודה ושילוטו, בניית חללים אטומים והתקנת מערכות לסינון האוויר היוצא מהחללים לסביבה. בהמשך, תבוצע ההסרה של תקרת החיץ אשר הותקנה לפני כ-20 שנה במטרה לצמצם את החשיפה לאסבסט בתוך המבנה, ולאחריה תבוצע הסרה עדינה, יסודית ומבוקרת של שכבת בידוד האסבסט המותז.

העבודה בחללים האטומים מהווה פרקטיקה מיטבית למניעת שחרור סיבי אסבסט לסביבה ולאיסוף פסולת האסבסט באופן מבוקר. דגימות לניטור האוויר בסביבת המבנה ייעשו בתדירות גבוהה וישמשו כאמצעי נוסף לבקרה על טיב העבודה. בסיום ההסרה ולאחר ניקוי יסודי של החללים האטומים וסביבתם, יבוצעו דגימות אוויר בתוך חלל המבנה ובהתאם לתוצאות, יאשר מפקח האסבסט המורשה את אכלוסו מחדש של המבנה. מוערך כי העבודות יסתיימו במהלך חודש אוגוסט.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות