06.08.2021

יום שישי

שר החינוך יואב גלנט. קרדיט: המכללה האקדמית ספיר

אתמול הוגשה עתירה לבג"ץ בנוגע למענה ראוי עבור ילדים ומשפחות בסיכון בריאותי

העתירה הוגשה ע"י עו"ד הרן רייכמן, מהקליניקה למשפט ומדיניות חינוך בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, בשם הנהגת ההורים הארצית ו-14 הורים

העתירה לבג"ץ תבטיח את זכותם לחינוך של ילדים שאינם יכולים להתייצב במוסדות החינוך בתקופת משבר הקורונה, אם בשל מחלות רקע מהם סובלים התלמידים עצמם או מי מבני משפחתם עימם הם מתגוררים ואם בשל השמתם של התלמידים בבידוד. למעלה מ-8 חודשים לאחר פרוץ משבר הקורונה, בהם תלמידים אלו לא יכלו להתייצב ללימודים פרונטליים שהתקיימו, פרסם משרד החינוך, בתיאום עם משרדי הבריאות והמשפטים, הנחיות שהיו אמורות לספק פתרון לימודי לתלמידים אלו.בהנחיות מפורט, בין היתר בנוגע למקרים בהם לא ישודרו שיעורים, הגנה על פרטיות התלמידים ושמירה על זכויות המורים, תוך הבטחה שהשיעורים לא יוקלטו ולא ייעשה בהם שימוש מעבר למטרה לשמה נועדו – הקניית חינוך לתלמידים שלא יכולים להגיע לבתי הספר. 

על אף ההסדר המפורט החליטו משרדי הממשלה המעורבים שלא לחייב את המורים לשדר את השיעורים. התנערות זו, הובילה לכך שמיד לאחר פרסום ההנחיות קראו ראשי ארגוני המורים לחבריהם שלא לשדר את השיעורים ואכן מורים רבים נמנעים מלהסכים לשדר את השיעורים. עו"ד הרן רייכמן: "החלטת משרד החינוך להימנע ממתן הוראות ברורות המבטיחות את זכותם של הילדים שאינם מגיעים למוסדות חינוך בשל מצבים בריאותיים אינה אלא התפרקות מאחריות המשרד להבטיח את הזכות לחינוך.

חשוב להדגיש כי אנו רואים חשיבות של ממש כי המורים יזכו להגנה מלאה באיסור פרסום השיעורים אלא לתלמידי הכיתה ובהבטחה כי שידור השיעורים לא ינוצל לצרכי פיקוח, דבר שניתן להבטיחו בשיעורים משולבים (תלמידים בכיתה ובבית) כפי שניתן היה להבטיחו בשיעורי למידה מרחוק מלאים"
מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית: "כל תלמידי ישראל, ללא יוצא מן הכלל, חייבים ללמוד. הפגיעה המתמשכת במערכת החינוך, בשל מגפת הקורונה, מחריפה ומעצימה בקרב ילדים הנמצאים בבית ומייצרת פערים פדגוגיים וחברתיים בלתי נסבלים, שאותם יתקשו לצמצם. כולנו תקווה שבג"צ יורה למשרד החינוך לחייב את המורים להעביר את השיעורים המצולמים, לפני שעוד שנת לימודים יורדת לטמיון". 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות