25.09.2021

שבת

ישיעהו שווגר ז''ל באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

אריק בנאדו: "מרגש להיבחר במועדון שהוא הבית שלי", איילון שווגר (הבן של ישעיהו שווגר): העובדה שכל כך הרבה אנשים זוכרים אותו, נותנת הרגשה שהוא עדיין כאן"

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

"כרמליסט" השלים את מבצע בחירת חולית ההגנה של הטובים בכל הזמנים במכבי חיפה  עם הצבת ישעיהו שווגר ואריק בנאדו כבלמים. במשאל הבא: חולית הקישור הלוהטת

משמח מאוד לדעת שעדיין זוכרים כך את אבא, "זה נותן הרגשה כאילו אבא עדיין כאן", אמר איילון שווגר, מבלמי העבר של מכבי חיפה, על בחירת אביו ישעיהו שווגר, כאחד משני הבלמים  הטובים ביותר של מכבי חיפה בכל-הזמנים. בחירת הבלמים היא המשך  מבצע הבחירה של "כרמליסט ל-11 הטובים בכל הזמנים במועדון מכבי חיפה

הבלם האחר שנבחר, בחירה צפויה, היה באופן טבעי אריק בנאדו, עם 7 אליפויות במדי הירוקים ו-94 הופעות במדי נבחרת ישראל. בנאדו המשמש כיום כעוזר מאמן הפועל באר-שבע, עם רוני לוי, הגיב: " מרגש להיבחר במכבי חיפה שהיא הבית שלי.  זו שמחה גדולה, מאחר ובמכבי חיפה עברו אין ספור כוכבי ענק שיכלו, בלי ספק, להיבחר בזכות".

אריק בנאדו באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

איילון שווגר: "עוד סיבה לאושר, היא העובדה שאבא נבחר יחד עם אריק בנאדו מהבלמים הגדולים שהיו בארץ, ולא רק במכבי חיפה. עד כמה מכבי חיפה היא קבוצה משפחתית, תעיד העובדה שאבא שלי שיחק בזמנו עם שלמה בנאדו, אבא של אריק. אני מצדי, שיחקתי עם אריק וזה השלים מעגל". 
ההערכה שאחת הסיבות לבחירתו של שווגר כראשון, קצת לפני בנאדו, היא קולות האוהדים והשחקנים הוותיקים.

"השבוע מלאו 21 שנה למותו של אבא וכמובן עשינו אזכרה. אם אחרי 21 שנה, אנשים עוד זוכרים אותו, או יודעים עליו, זה  סימן  שהוא עדיין נוכח  כאן", הוסיף איילון.

אילון המשיך: "ברור שהילדים של היום, לא ראו את אבא, ולמרות זאת הוא קיבל מספר קולות ראוי. זו עובדה משמחת. הוא ראוי לה. אבא, חוץ מזה שעמד במרכז המשפחה ודאג לה, היה גם איש שהאוהדים  היותר וותיקים גאים להיזכר בה. בכל מיני סיטואציות, אנשים עוצרים אותי  ומספרים על חיבור זה או אחר עם אבא.  גם את אחותי את הם עוצרים ומספרים בכל הזדמנויות . בסופו של דבר, כשחקן הוא שיחק  והצטיין במונדיאל היחיד של נבחרת ישראל.

במשאל, השתתפו למעלה מ-3000 קוראי אתר "כרמליסט.  שווגר זכה ב-1946 קולות. בנאדו ב-1094 קולות.  שלישי דורג דקל קינן עם 68 קולות, ואחריהם רומן פץ 59, רפי אוסמו הגדול 37, ואלי כהן החיפאי 18 קולות.

בכך הושלמה בחירת ההגנה  של כל-הזמנים הכוללת את :ניר דווידוביץ', אלון חרזי, ישעיהו שווגר ז"ל, אריק בנאדו , אדורם קייסי. הגנה לתפארת.

הבחירה הבאה תהיה חולית הקישור כאשר קיימים שפע מועמדים ראויים במאבק על 3 מקומות: קשר אחורי/אמצע, ושני קשרים תוקפים.

דקל קינן נבחר שלישי בקטגוריית הבלמים באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות