07.07.2022

יום חמישי

חיילי יחידת אריאל בשיפוץ בית צילום: דוברות עיריית קריית אתא

"ארבעה קירות, גג ומה שביניהם" שיפוץ בתים למשפחות מעוטות יכולת בקרית אתא

פרוייקט ייחודי של המחלקה לשירותים חברתיים בקרית אתא מסייע למשפחות מעוטות יכולות לעצב את ביתם

תכנית ׳ארבעה קירות, גג ומה שביניהם׳ – הינה תכנית המשלבת בין עיצוב פנים לעבודה סוציאלית בקרב 18 משפחות, המוכרות במחלקה לשירותים חברתיים בקריית אתא ומתגוררות בדירות בבעלות ציבורית ופרטית.

מדובר ביוזמה ייחודית ופורצת דרך אשר מעניקה לאותן משפחות את הזכות לחיות בבית פונקציונלי, מזמין המותאם לצרכי המשפחה. 

התכנית מתמקדת בתהליך משפחתי קצר מועד בעיצוב שלושה מרחבים נבחרים בתוך הבית ע"פ בחירת המשפחה ובשיתוף עמה. שלושת המרחבים שנבחרו: עיצוב פינת האוכל המשפחתית, עיצוב חדר ילדים/ מתבגרים ועיצוב פינת עבודה מהבית/ למידה מרחוק. 

התכנית הוגשה כחלק מ׳קול קורא׳ של יעדים לצפון לעידוד פיתוח תכניות ייחודיות למשפחות החיות בעוני והדרה חברתית. היוזמה בפיתוחה של אתי פרץ-קריספין , עובדת סוציאלית ומנהלת מרכז עוצמה, זכתה במקום הראשון במענק פיתוח של 40,000 ₪ וליווי מקצועי ממחלקת פיתוח של יעדים לצפון במטרה להפוך את הפרוייקט למודל שיופעל ברשויות נוספות בארץ. 

לביצוע התכנית הצטרפו מערך של מתנדבים – מנהלת וצוות העובדות הסוציאליות של המחלקה לשירותים חברתיים ומעצבת פנים שמסייעת בתכנון ובעיצוב. על ביצוע השיפוץ והרכבת הריהוט אחראים חיילי יחידת אריאל בפיקודו של אוהד לוי, תושב העיר שהתגייס לתכנית בהתנדבות מלאה

אתי פרץ-קריספין עובדת סוציאלית ומנהלת מרכז עוצמה ואתי גז מעצבת הפנים צילום: דוברות עיריית קרית אתא
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות