18.05.2022

יום רביעי

ארבעה חולים ביחידת הקורונה / המרכז הרפואי לגליל

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "כמעט כל המאושפזים אצלנו מחוסנים. אנחנו עדיין לא יודעים אם מדובר בזן דלתא. אני קורא לכולם להקפיד על מסכות בחללים סגורים"

ביחידת הקורונה שבמרכז הרפואי לגליל, שנפתחה אתמול בערב, מאושפזים ארבעה חולים: גבר בן 81 במצב קשה, תושב נהריה (סובל ממחלות רקע שונות); בת 80 מהכפר מעיליא, במצב בינוני; בת 76 מנהריה במצב קל, ובת 41 מג'דיידה-מכר, במצב בינוני. כל הארבעה מחוסנים פרט לאחת המוגדרת מחלימת קורונה.
בהתאם להנחיות משרד הבריאות נפתח מחדש בשעות אלו חדר מיון נשימתי (רספירטורי) באולם ייעודי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה). מדובר ב"מסלול" מיוחד עבור מטופלים עם תסמינים נשימתיים שעלולים להיחשד כחולי קורונה, מהם נלקחים מטושים. עם קבלת התוצאות המהירות יוחלט לגבי המשך טיפול ואישפוז. הצוות המטפל מקפיד על התמגנות עפ"י הנחיות משרד הבריאות והיחידה למניעת זיהומים.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "אני רואה במצב הנוכחי התפרצות נוספת, אך לא בהכרח גל כמו הגלים הקודמים. אנו נערכים לתת מענה הולם לכל תרחיש. חשוב לי מאוד לפנות לציבור ולומר: אנא מכם, הקפידו על מסכות בחללים סגורים, וגם לא יזיק להקפיד על ריחוק סביבתי, לפחות שני מטר האחד מהשני. אני חושש מאווירה של 'סוף קורונה' וכל אחד חייב להקפיד על משמעת. אמרתי בעבר ואני אומר שוב שהקורונה תהיה איתנו לפחות שנתיים. כל עוד העולם כולו לא יתחסן, הקורונה לא תיעלם".

לגבי החולים שמאושפזים ביחידת הקורונה במרכז הרפואי שבנהריה, אמר פרופ' ברהום: "כמעט כולם מחוסנים ולמרות זאת נדבקו. אנחנו עדיין לא יודעים אם מדובר בזן דלתא, שהוא וריינט אלים ומדבק יותר".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות