21.09.2021

יום שלישי

עומר אצילי, הגיים צ'נג'ר של מכבי חיפה צילום: אסף פטוקה

אצילי התפרק ופירק את סכנין

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אחרי שבועיים של מתח בשאלת מעמדו הלא גבוה של עומר אצילי בהרכב הנבחרת, הוא התפרק באצטדיון שהכי נוח לו, והביא ניצחון חשוב, עם השלכות, על סכנין. הוא גם התגלה  שוב כשובר-שוויון, תרתי משמע. מכבי חיפה יכולה להודות לשופט דניאל בר-נתן על פסיקת פנדל לא צודק. וגם: האם האלופה לא טעתה אשתקד, כשלא החזירה לשורותיה שחקן נהדר כמו בירם כיאל

עומר אצילי, שמיעט לקבל הזדמנויות בנבחרת הלאומית ומעמדו בה בינתיים שולי, התפרק אתמול בניצחון הדרמטי 1:2 על בני סכנין.
שחקן הכנף ניצל בצורה מהוקצעת שניים מחמישה המצבים שיצר והעניק לאלופה ניצחון ראשון העונה. ניצחון קשה במיוחד, אבל ניצחון שמנע תסכולים בתקופה המפרכת שבה הירוקים כבר הספיקו לשחק 12 משחקים עד ספטמבר. וביום שלישי,  כבר תשחק מול פיינורד ההולנדית.

אצילי, שעושה תקופה נהדרת במכבי חיפה ומניותיו רבות בזכייה באליפות אשתקד, שוב הוכיח עצמו כשחקן שובר-שוויון.  לא רק באיכות, אלא גם בעובדה שבאמת חילץ את חיפה משוויון. ואיך הוא עשה זאת: 20 מ' מהשער, מצד ימין, בעט כדור מסובב בשמאלו לבין החיבורים של מחמוד קנדיל. מסכנין.  כמה קור-רוח דרוש.

האם הפיחות במעמדו בנבחרת מוצדק? כל מאמן וטעמו.  ווילי רוטשטיינר  עשה הכול, כולל שכנוע להתנצל על מקרה הקטינות, כדי לזמן את אצילי לסגל הנבחרת.

מצד שני, בחלק הקדמי שמורים, בצדק, שני מקומות לערן זהבי ומנור סלומןן המשחקים באיינדהובן ודונייצק, בקצב אחר – כך שיש לו מבחר, כל אחד יתרונותיו וחסרונותיו, לעמדה השלישית. אחד מהם הוא דולב חזיזה שהוכיח עצמו.

שאלת מעמדו של אצילי, מספרת גם עניין הצלחתו או חוסר הצלחתו בחו"ל. בגרנאדה הספרדית נדחק לשולי הספסל, ובאפואל ניקוסיה לא הביא מספרים מרשימים. האם הוא פחות טוב במשחקים בקצב מהיר יותר מאשר בארץ? אין תשובה נחרצת. יתכן שמאמן מסוים יחשוב אחרת ויבצע, כמו שחשבו המאמנים של ערן זהבי אחרי ההרפתקה הראשונית והלא מוצלחת שלו. בכל מקרה, אצילי התפרק בסמי עופר ופירק את סכנין. אין הרכב, קבוצה או נבחרת, שאצילי מתאים לו יותר מאשר מכבי חיפה. בינגו

הירוקים של בכר ניצחו למרות יכולת סבירה צילום: אסף פטוקה

למען האמת, למרות יכולה סבירה של מכבי חיפה, סכנין קופחה מאוד בהחלטת השופט דניאל בר-נתן לפנדל. משום זווית לא נראה שעבדאללה ג'אבר מסכנין הכשיל בצורה ודאית את דין דוד. גם התהליך הממושך, שינוי החלטה ראשונית של בר-נתן, ואחר-כך צפייה במשך 6 דקות ארוכות בוידאו, היא בניגוד לנהלים. אם בר-נתן חשב שההחלטה הנכונה היא פסיקת פנדל, הוא היה צריך להחליט מידית עם תחילת הצפייה בווידאו. לא להתקשקש עם עצמו 6 דקות ואחר-כך לשנות את החלטתו

טענתו של מאמן סכנין, שרון מימר, שההחלטה נבעה מכך  שקבוצתו "קטנה" וחיפה "גדולה יחסית, אינה תלושה  מהמציאות. ולחשוב שאלמלא החלטת השופט, חיפה לא הייתה מנצחת משחק שני ברציפות.

ועוד הערה: בתחילת המשחק העניק יעקב שחר תשורה לבירם כיאל על שרותו המוצלח בחיפה לפני שיצא לאי הבריטי.  שחר ובכר היו עושים נכון יותר לו החתימו , בשובו, את כיאל במכבי חיפה. שחקן שנשם ושיחק בקצב אירופי עם ים ניסיון והצלחה בנבחרת.  המחשבה עלתה שוב ביום שבו כריסטיאנו רונאלדו הגיע למנ.יונייטד בגיל 36 פלוס, והבקיע צמד. בואו נניח שכיאל לא היה משחק את כל הדקות – האם לא שווה גם אז להעסיקו בסגל הקבוצה ולזכות בהרבה תועלת? כיאל הראה בסמי עופר עד כמה יכולתו תואמת קבוצת צמרת. אין ספק שמדובר בטעות שיש ללמוד ממנה.

בירם כיאל ויעקב שחר צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות