25.09.2021

שבת

אלישבע בר אור צילום: דוברות עיריית יקנעם

אמנות החינוך: בבית הספר לאמנויות יקנעם יושם דגש על הובלה, שינוי וחדשנות

מנהלת בית החינוך: ביה"ס הוא הזדמנות אדירה לשינוי בתפיסת החינוך

פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב הבאה עלינו לטובה מביאה איתה בשורה של ממש לחינוך היישובי, ולראשונה ביקנעם ובאזור יפתח בעיר בית חינוך יסודי לאמנויות.

בית החינוך יפעל בשנותיו הראשונות כבית ספר צומח. בשנה הראשונה יהיו בו ארבע כיתות. שתי כיתות א', כיתה ב', וכיתה ג'. התלמידים ילמדו את מקצועות הליבה לצד תיאטרון, מחול, מוזיקה ואמנות פלסטית. התלמידים יזכו לחשיפה מוגברת של אירועי תרבות, וביניהם הצגות תיאטרון, מחול, קונצרטים וביקורים במוזיאונים.

בבית החינוך תובל למידה של אמנויות, ולמידה סביב רעיונות אינטרדיסציפלינריים. כפועל יוצא מכך יובל רעיון ייחודי אותו ילמדו במשך כשלושה חודשים וכל מערכת הלימוד תהא סביבו. בתום שלושת החודשים יתקיים שבוע שיא בהשתתפות קהילת יקנעם הרחבה כאשר יושם דגש על קשר עם הקהילה בכלל, וקהילת האומנים בסביבה בפרט.

בנוסף לאלו וכחלק מקידום חניכה אישית וחתירה לצמיחה אישית משמעותית יפתח ויסתכם כל יום לימודים בבית הספר במפגש עם המחנך שיוקדש לשיח רגשי חברתי.

הסביבה הלימודית – חברתית בבית החינוך לאמניות תהיה מותאמת. בביה"ס יהיו ארבע סדנאות ייחודיות לכל תחום אמנות. זאת ועוד, התלמידים ייהנו ממבנה כיתות חדיש. הכיתות בביה"ס בנויות שלא כמו הכיתות הסטנדרטיות, אלא בצורת למידה חדשה ובעיצוב מיוחד, והן כוללות פינות ישיבה רכות, אזור מליאה  סביבה המעודדת עצמות וחשיבה יצירתית.

לניהול בית הספר נבחרה אלישבע בר אור (30) שניהלה בשנה האחרונה את החטיבה לחדשנות ומנהיגות אורט אלון יקנעם. במהלך השנים אלישבע חינכה, הובילה פרויקטים, ריכזה שכבות ומקצועות. אלישבע השתתפה בשנת 2018 במשלחת "נשים עושות שינוי" מטעם שגרירות ארה"ב שכללה עשר נשים שחותרות לשינוי. המשלחת נפגשה עם מנהיגים ומנהיגות ברחבי ארה"ב ופעלה לקידום החברה הישראלית בכלל ונשים בפרט. אלישבע מתכוונת להביא את רוח השינוי לבית הספר שבניהולה ולהוביל את בית הספר כך שהמקום ייתן חוויה ערכית נוספת לבאים בשעריו מעבר ללמידה.

ביקנעם עמלים על פתיחת בית החינוך לאמנויות מזה כשלוש שנים. בתקופה זו נעשה תהליך רחב ועמוק בליווי רותי בן דור שמלמדת כבר 30 שנה בבית הספר לאמנויות בקמפוס אריסון בתל אביב, מתוכן 17 שנים היא מרכזת את מגמת התיאטרון ויועצת מובילה של המפמ"רית לאמנויות לליווי והקמה של בתי ספר לאמנויות ברמה הארצית. ניסיונה העשיר, התובנות שלה מהתהליכים בת"א היו נר לרגלינו. בן דור תמשיך ללוות את ביה"ס ותעמוד בראש ועדת ההיגוי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"נרגשים לקראת פתיחת שנת הלימודים, ולקראת פתיחת בית החינוך לאמנויות. הקמת ביה"ס היא פועל יוצא של הקשבה לרצונות של התושבים והיענות לבקשותיהם. דרך ביה"ס נעניק עוד בחירה לתלמידינו, וגם נעשה צעד נוסף בהיותנו עיר חינוך מובילה. כילד לא יכולתי ללמוד מה שרציתי, אבל הבטחתי לעצמי שיבוא יום ואדאג שכל ילד וילדה יוכלו ללמוד  מה שירצו  כי זה מה שיוביל לצמיחתם. את החזון הזה אני מוביל בגאון במערכת החינוך היישובית. אני מאחל למנהלת, לצוותי החינוך ולתלמידים הצלחה רבה".

מנהלת אגף החינוך בעיריית יקנעם, ד"ר סימה ניסלבאום:

"איזו התרגשות אדירה. עוד נכס למשפחת החינוך ביקנעם. אני גאה  ומודה על הזכות לפתוח בי"ס ייחודי שכזה. תודה מיוחדת לרה"ע ומנהלת המחוז הקשובים לשיח העולמי על חינוך עדכני- חדשני. עולם התעסוקה העתידי יעדיף מועמדים יצירתיים שיכולים לפתור בעיות מורכבות, להביע את דעתם בשטף ולעבוד בצוות. את כל הכישורים האלה נקנה לתלמידים גם בשיעורי אמנות ואולי בעיקר כי  שיעורים אלה חושפים אותם לשלל רעיונות ומאפשרים להם כר נרחב לביטוי אישי".

מנהלת בית החינוך, הגב' אלישבע בר אור:

"כמנהלת, האתגר המרכזי הניצב בפנינו הוא פיתוח חוסן אישי ותחושת מסוגלות. ביה"ס יטפח תחושה של שייכות ויעניק לכל תלמידה ותלמיד הבאים בשעריו את ההזדמנות לגלות את עצמם ולהתפתח על ידי יחס אישי, תכנית אישית ולמידת מקצועות האומנות. תלמיד הלומד בביה"ס לאומנויות מגלה את היצירתיות והייחודיות שבו. דרכן הוא חווה סיפוק והגשמה עצמית, ומפתח חוסן ומסוגלות להצלחה בלימודים ובחיים"

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תאונה התרחשה לפני שעה קלה בין 2 כלי רכב בכביש 7513 סמוך לאלוני אבא, 2 פצועים פונו לבית חולים רמב"ם, אחד מהם במצב קשה

תאונת דרכים חזיתית בן שני כלי רכב.בשעה האחרונה פעלו לוחמי האש מתחנת קריות בפיקודו של רשף ערן ויצמן לחילוץ לכודים בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בכביש

פוליטיקה ומשפט

מנהל הועבר לתפקיד זוטר וטען לעוגמת נפש

התובע עבד כמנהל סניף של קופת חולים לאומית. לטענתו, הוא התפטר בשל הרעה בתנאי העסקתו ובשל נסיבות שבהן יחסי העבודה אינם מאפשרים לדרוש ממנו להמשיך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות