31.07.2021

שבת

צילום: אסף פטוקה

אל תשחררו את רוקאביצה!

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אם וכאשר ניקיטה רוקאביצה אינו פצוע, הוא חייב להישאר במכבי חיפה, אפילו לעוד שתי עונות.  אחרי פעמיים רצופות של מלכות השערים, קשה להאמין שמכבי חיפה תמצא חלופה  למייצר הנקודות הבולט.  הסכומים שחיפה עלולה,  כביכול  "לבזבז" עבור עונה שנייה, בטלים מול תועלתו בעונה הנפתחת. ברק בכר כבר מכיר את זה: הוא הרגיש, כמאמן, את ההבדל בין הפועל באר-שבע עם טוני ווקאמה מביא האליפות, לבאר-שבע בלעדיו

הרבה שמות ובשורות, ברובן טובות ומסוכמות הלכה למעשה, נקשרו השבוע במכבי חיפה. סרטי הווידיאו של המגן האוסטרלי ראיין סטרין, 24,  הותירו רושם טוב. אורי דהן בלם לטווח ארוך. בעניין  התועלות ברכישת עלי מוחמד אמרנו כבר את הכול. שון גולדברג יהיה בר-תחרות  ראוי לסאן מנחם. גם ההחתמה של איתמר ישראלי, כשוער משנה, נראית בסדר. אין לנו דבר נגד בן סהר,  שמולו  נפתחו מגעים. רק דבר אחד צרב.

כאילו בין השורות שורבב כי ניקיטה רוקאביצה אמור לעזוב. הגרסאות שונות, ולפי ההגיונית שבהן רוקאביצה לא מוכן להסתפק בעונה אחת שמציע שחר. הוא רוצה שתיים.

אני לא בתוך המו"מ,  צריך להודות,  וייתכן שמדובר בקרב של מו"מ על התנאים. רוקאביצה בן 34, גורסת מכבי חיפה.  כאחד שאכפת לו ממכבי חיפה, צורב שחיפה עלולה להפסיד את הנשק הקטלני שלה. אם באמת הסיבה לחוזה לעונה אחת היא בגלל הגיל, אז רוקאביצה עדיין צעיר בשנתיים מכריסטיאנו רונאלדו ולוקה מודריץ' (בפרופורציות הנכונות, רוקאביצה עדיין לא שחקן עילית עולמי). בליגה הישראלית, עם המהירות שלו ובהנחה שהוא בריא, רוקאביצה יכול לשחק שנתיים  לפחות בסמי עופר.

צילום: אסף פטוקה

מקווה שלא מדובר בבעיה בריאותית כלשהי שהופיעה בחלק האחרון של העונה. אם רוקאביצה עומד בדרישות הרפואיות, תהיה זו טיפשות לוותר עליו בגלל מיקוח של כסף ויוקרה. באופן כללי, ההגדרה "חילוקי דעות כספיים", נראית מעט חשודה כי אם מכבי חיפה רוצה בשחקן _היא יודעת להגיע אתו להסכם.

כמה עשוי רוקאביצה לעלות:  200 אלף לעונה, 250 אלף דולר? זה כלום בסדר גודל ההוצאות הנוכחי.  מדובר בשחקן מוכח עם שתי מלכויות שערים עוקבות ורצופות. שחקן הכרעה.

אני נזכר בהפועל באר-שבע (של ברק בכר, כבר אמרנו?), כאשר פרשנים טענו כי טוני וקאמה וג'ון אוגו, צריכים לסיים את הסיפור ולבנותו משה אחר.  כשטוני ווקאמה כבר היה סגור בטרבזונספור הטורקית,  הבנתי שגם אם יעשו שמיניות באוויר שחקן משפיע כמוהו לא יהיה להם. אם היו מציעים לו תוספת של מיליון דולר, נאמר, יתכן שהמגמות במו"מ היו משתנות.

ואכן,  בעונה הרביעית של בכר, בלי ווקאמה כוכב האליפות השלישית, באר-שבע   לא הצליחה למצוא יורש ראוי .ממש לא הפתיע שזה קרה. , באר-שבע איבדה את הראש, ובשלב מסוים שהחל בשחרור וקאמה והמשיך בדברים אחרים, הסתיים הרומן בין  אלונה ברקת וברק בכר. ווקאמה, אגב, נתן עונה ראשונה לפנתיאון וכמעט הביא את טרבזון לאליפות טורקיה.

סקורר הוא התפקיד הנחשק ביותר לקבוצת כדורגל החולמת גבוה. רוקאביצה הוא סקורר שיודע לדבר עם הרשת והשפה שלה. גם לבשל הוא יודע. 64 שערים ב-152 הופעות במכבי חיפה.

צריך לקוות כי מכבי חיפה תמנע מעצמה את   השגיאה (אלא אם הוא פצוע) לוותר על רוקאביצה. בכר יודע בדיוק מה קרה אחרי עזיבת וקאמה את באר-שבע.  צריך ללמוד מהניסיון ולעשות כל מאמץ להשאיר אותו.

ברק בכר, שמו את אכזבת קייראט מאחור צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

משטרת ישראל ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בתחומי מרחב אשר שבמחוז חוף למען בטחון משתמשי הדרך ואיכות חיי התושבים

במסגרת המאבק בנגע תאונות הדרכים, ערכו השבוע שוטרי התחנות שבתחום מרחב אשר בשת"פ השיטור העירוני ומשטרת התנועה הארצית פעילות מוגברת בתחומי התחנות אשר התמקדה באכיפת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות