21.09.2021

יום שלישי

אלון חרזי
אלון חרזי באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

אלון חרזי ואדורם קייסי מגיני כל-הזמנים במכבי חיפה של "כרמליסט"

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

במשאל זכה אלון חרזי, 19 עונות והכי הרבה אליפויות, רוב גדול בעמדת המגן הימני: " כשאני משחזר את הדרך מהכוח ר"ג בליגה השלישית למכבי חיפה, מרגיש סיפוק גדול. כבוד  להשתלב בהיסטוריה המפוארת של מכבי חיפה", אמר חרזי שהקדים את דני רום ואיתן אהרוני. אדורם קייסי, 11 עונות ו-4 אליפויות,  זכה בעמדה משמאל לאחר קרב צמוד יותר מול פיטר מסיללה ומשה גלאם.

"כבוד גדול עבורי להשתלב בהיסטוריה המפוארת של מכבי חיפה, על השחקנים המעולים שלה, המסורת וההישגים", אמר אלון חרזי, שנבחר כמגן הימני בנבחרת כל-הזמנים של מועדון הכדורגל מכבי חיפה לפי בחירת קוראי "כרמליסט".. לצדו, כמגן שמאלי, נבחר אדורם קייסי.

אדורם קייסי
באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

היה זה בתום ספירת בחירות   כ-3000 הקוראים שהשתתפו בהצבעות. חרזי, ששיחק במועדון לא פחות מ-19(!עונות) וזכה עמו ב-8 אליפויות,  המספר הגבוה ביותר בין שחקני  מכבי חיפה לדורותיה, קיבל 2450 קולות. אחריו דורג דני רום ז"ל הנפלא ששיחק במונדיאל במכסיקו-1970 עם  1710 קולות. איתן אהרוני, המגן בצומת-הדרכים שהעלתה את מכבי חיפה למפת האליפויות ב- 1984 , צבר 1640 קולות. 

אין ספק כי אחת הסיבות להפרש הגדול, נעוץ בעובדה שרום, מהשחקנים האתלטים ביותר בתולדות מכבי חיפה שיחק בתקופה שבה רוב הקוראים טרם נולדו. מי שראה אותו בפעולה התפעל.

חרזי השתתף  ב-495 (!) משחקים בהם כבש 29 שערים. "כשאני מסתכל על הדרך שעשיתי, מהכוח ר"ג בליגה השלישית עד למכבי חיפה בצמרת, דבר שלא קורה פעמים רבות, אני מרגיש הרבה סיפוק", אמר חרזי.  תחושה טובה יש לו גם מכיוון שמתחריו "דני רום ואיתן אהרוני, היו שחקנים מעולים", כדבריו.

כידוע, אלון חרזי,  לבש את המדלים הלאומיים 89 פעמים, והוא רביעי בדירוג ההופעות של שחקני הנבחרת

כיום, משמש חרזי כמנהל אקדמית הנוער בכפר-גלים. "זה תפקיד מאתגר מאוד לסייע בהכנת הדור הבא של מכבי חיפה", אמר..

דני שמילוביץ רום

דני שמילו רום ז"ל, הקדים את זמנו באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

קייסי, אחד המגינים התוקפים הטובים בארץ, זכה  ב-2190 קולות  ונבחר לעמדת המגן השמאלי, אחד האירועים שלא ישכחו היה הבקעת השער  באוסטריה מול שטורם גראץ, במאבק על מקום בליגת האלופות וחילץ את הירוקים מפיגור 3:1 , והפך את המומנטום  במשחק ההיסטורי שהסתיים ב-3:3. במשחק הראשון ניצחה אז חיפה 0:2 שהבטיחה את השתתפותה כישראלית הראשונה בשלב הבתים בליגת האלופות.

קייסי שהגיע מהפועל פ"ת, שיחק 11 עונות במכבי חיפה, השתתף ב-286 משחקי ליגה שבהם הבקיע 23 שערים.  חרזי וקייסי, כמובן כל אחד ותרומתו, הבקיעו מספרי שערים מהגבוהים בארץ שהבקיעו מגינים.

אחרי קייסי, דורג פיטר מסיללה שחקן נבחרת דרום-אפריקה לשעבר עם 1830 קולות. משה גלאם, שהשתתף בעונת 1993/4 הנפלא קיבל 1530 קולות.

כזכור, לפני שבועות אחדים בחרו קוראי "כרמליסט" בניר דווידוביץ', כשוער נבחרת כל-הזמנים של המועדון. בשבוע הבא יוכרזו המועמדים לתפקידי בלם כל-הזמנים. 

פיטר מסיללה
פיטר מסיללה- נבחר שני מבין המגינים השמאליים באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות