19.01.2022

יום רביעי

צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות זכתה בחוזה לספק מערכות ניהול קרב לחיל הים המלכותי השוודי

("אלביט מערכות" או "החברה") הודיעה היום כי בהמשך להליך תחרותי, החברה הבת השוודית שבבעלותה, Elbit Systems Sweden AB.  ("אלביט מערכות שוודיה"), זכתה בחוזה ממנהל הרכש השוודי (Swedish Defence Material Administration) לאספקת מערכות לניהול קרב מסוג Albatross עבור חיל הים המלכותי של שוודיה. החוזה, שהנו בסכום שאינו מהותי לאלביט מערכות, יבוצע על פני תקופה של 34 חודשים.

אלביט מערכות שוודיה תספק את מערכת ניהול הקרב Albatross לציידות מוקשים ימיים מסוג Spårö של חיל הים המלכותי השוודי. Albatross היא מערכת מדרגית (scalable) בארכיטקטורה פתוחה ומבוססת על פלטפורמת E-CIX של החברה. מערכת לניהול הקרב Albatross מאפשרת למפקדים ולמפעילים לקבל תמונה מבצעית אחודה המתאמת בין גילוי תת-מימי לבין עקיבת שטח בהתבסס על נתוני זמן אמת, וידאו סטרימינג ונתוני חוזי, ובכך מרחיבה את המעטפת המבצעית, מגדילה את הגמישות ומאפשרת קבלת החלטות אפקטיבית בביצוע משימות לנטרול מוקשים ימיים.

טוביאס וונברג, מנכ"ל אלביט מערכות שוודיה, אמר: "אנו מעריכים את האמון מצד מנהל הרכש השוודי וכוחות הביטחון של שוודיה בפתרונות שלנו. אלביט מערכות רואה גידול הולך וגובר בדרישה לפורטפוליו הימי מתוצרתה, עם הצטרפותה של זכיה זו לחוזים נוספים שהוענקו לאחרונה מלקוחות ימיים באירופה ואסיה-פסיפיק".

רקע נוסף על יכולות המענה המבצעי של אלביט מערכות בתחום הימי.
אלביט הרחיבה בשנים האחרונות את יכולות המענה המבצעי בזירה הימית למגוון רחב של תרחישים.

במהלך 3 השנים האחרונות החברה פרסמה מספר חוזים ובניהם: פיתוח ואספקת מאמן חדש למפעילי מערכות ניהול קרב בבית הספר העתידי לצוללות בצי המלכותי הבריטי; חוזה לספק לצי המלכותי הבריטי יכולות לוחמה אלקטרונית חדשות במסגרת תוכנית Maritime Electronic Warfare System Integrated Capability (MEWSIC); בחוזים  למדינות באסיה-פסיפיק לספק יכולות נגד צוללות (נצ"ל), לרבות אספקת כלי שיט בלתי מאוישים (כשב״מ)  סונארים ומערכת לניהול; חוזה לספק מערכת מולטי-ספקטרלית אלקטרו-אופטית מסוג SPECTRO XR  לכוחות ימיים; חוזה לספק כשב״מים למשימות לגילוי מוקשים; חוזה לצייד כלי שייט בחליפות מודיעין אינטגרטיביות; חוזה לספק לרפובליקה של קוריאה מערכות שידור תת-ימיות וחוזה לספק חליפות לוחמה ימיות ולבצע אינטגרציה על כלי שייט למשמר החופים של יוון. בנוסף, אלביט מערכות רכשה את Sparton Corporation, חברה אמריקנית שהנה מפתחת, מייצרת וספקית מובילה של מערכות אלקטרוניות התומכות בלחימה תת-ימית עבור חיל הים האמריקני וצבאות של בנות ברית של ארצות הברית.
 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות