21.05.2022

שבת

איתן ורטהיימר ז"ל צילום: ישקר

איש העסקים איתן ורטהימר הלך לעולמו

איש העסקים, מחלוצי התעשייה בישראל, איתן ורטהימר, הלך לעולמו היום לאחר התמודדות עם מחלה קשה. הוא הותיר אחריו אישה, חמישה ילדים, שישה נכדים, אב, שתי אחיות ואח. בן 71 היה במותו.

איתן ורטהימר ז"ל גדל בנהריה להורים מרים ז"ל והתעשיין סטף ורטהימר. הוא נודע כתעשיין ויזם מחונן וכאחד מאנשי העסקים המצליחים והמוכשרים בישראל. לצד זה, פעל ורטהימר בנדיבות ותרם רבות למען פיתוחה של מדינת ישראל בכלל וקידום תושבי הפריפריה בפרט.

כבר במחצית הראשונה של שנות ה-20 שלו, שיקם איתן והשביח מספר חברות ומפעלים שלאחר מכן מכר וכך עשה את הונו הראשוני. איתן ניהל את חברת ישקר והביא אותה להישגים יוצאי דופן. פעילותו העסקית הענפה התפרשה על פני שנים ארוכות במהלכן צמחה החברה והתרחבה לכל העולם.

וורן באפט עם איתן ז"ל צילום: ישקר

איתן הוביל את עסקת הענק – מכירת חברת IMC למר וורן באפט. זו הייתה העסקה הראשונה בה השקיע באפט מחוץ לגבולות ארה"ב וזאת בעיקר בזכות קשר האמון הקרוב שנוצר בין השניים.

איתן ז"ל הקדיש משאבים ותשומת לב רבה לפעילות פילנתרופית, הכול בצנעה ומתוך אמונה בפיתוחה של מדינת ישראל. מרבית הפעילות הפילנתרופית שהיה שותף בה נעשתה הרחק מאור הזרקורים. כאחד ממובילי המשק שהגיע מהפריפריה והבין את הצורך ביצירת הזדמנויות שוות עבור תושבי הפריפריה, הוא היה שותף להקמת תכנית 'עתידים' שמטרתה לשלב צעירים מצטיינים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל במוסדות להשכלה גבוהה בישראל וכן הקים את הקרן לעסקים "דרומה צפונה" להצמחת הפעילות הכלכלית בצפון הארץ ובדרומה. על תכנית עתידים קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מהטכניון.

איתן ורטהימר ז"ל הותיר אחריו אישה, האמנית אריאלה ורטהימר, חמישה ילדים – אסף, סיון, מאיה, דניאל וגיא, שישה נכדים, אב, שתי אחיות ואח.

מהקריה הרפואית רמב"ם נמסר

משפחת הקריה הרפואית רמב"ם כואבת את פטירתו של איתן ורטהיימר ז"ל, שותף לדרך, חבר אמת והאב המייסד של "חזון אדם" של הקריה הרפואית רמב"ם.
חזונו ותרומתו האדירים לבית החולים ניכרים בכל פינה בקמפוס.
איתן ליווה את רמב"ם למעלה משני עשורים, בחשיבה ובעשיה אדירה

משפחת רמב"ם מרכינה ראש עם לכתו ומשתתפת בצערם של אריאלה והמשפחה.

ביקור וורן באפט בישראל צילום: ארכיון ישקר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות