18.05.2022

יום רביעי

צילום: אלון בן מאיר רשות נחל קישון

אירוע זיהום בנחל סעדיה במפרץ חיפה

עקב הגשמים הרבים שפקדו את אזור מפרץ חיפה ביום האחרון, מי נחל סעדיה הזדהמו כתוצאה מזרימת מי הביוב ישירות לנחל, רשות נחל הקישון פנו בנושא לתאגיד המין מי כרמל ולרשות להגנת הסביבה במטרה להסדיר את תשתיות הביוב והניקוז הבעייתיות בחיפה

בשל מערכת הגשמים הכבדה שפקדה את אזורנו, זרמה מערכת הניקוז העירוני למערכת הביוב וגרמה לעומס על קווי הולכת הביוב למכון טיהור חיפה. כתוצאה מכך, שוחות הביוב שלאורך נחל סעדיה גלשו ישירות אל הנחל וזיהמו אותו בביוב.

אנשי רשות נחל הקישון נמצאים בשטח ובודקים את מקור וסיבת ההזרמה ונטלו דגימות שפכים מנקודת ההזרמה וממי הנחל, על מנת לסייע לגופי האכיפה בטיפול במפגע החוזר. יש לציין שרק לחלק משוחות הביוב קיים היתר הזרמה בחירום מטעם המשרד להגנת הסביבה. במקרה זה קיימת גם פריצת ביוב כתוצאה מתקלת שבר באחת השוחות שאינה בהיתר החירום.

הודעה על האירוע נמסרה לתאגיד המים מי כרמל, שקווי הביוב נמצאים באחריותם, ולמשרד להגנת הסביבה.

לדברי מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים: "רשות נחל הקישון מתנגדת באופן גורף לכל מתן היתר להזרמה לנחל בחירום ובוודאי להיתר שניתן למפגע החוזר על עצמו. יש להסדיר ולתקן את כל התשתיות באזור במהרה. מעבר לכך, לא כל הביוב שזרם הינו במסגרת היתר החירום שניתן ועל כן יש לבצע פעולות אכיפה כנגד המעוולים הסביבתיים. אירועי זהום בנחל גורמים לנזק משמעותי למערכת האקולוגית הקיימת באזור ומסכנים את שוכני הנחל. לא ייתכן שבשנת 2022 מצב התשתיות באזור יהיה כבמדינת עולם שלישי.

אנו קוראים לכל הגורמים הרלוונטיים לפעול במלוא המרץ, על מנת להסדיר את תשתיות הביוב והניקוז הבעייתיות בחיפה".

צילום: אלון בן מאיר רשות נחל קישון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות