30.11.2021

יום שלישי

חנוכה בדבורת התבור צילום: דבורת התבור

אירועי חג החנוכה במכוורות הדבש ברחבי צפון הארץ

הכנת נרות מדונג דבורים, סופגניות דבש, סדנאות יצירה והמלצה לרכוש דבש בקנייה ישירה מהדבוראים

לכבוד חג החנוכה מזמינה מועצת הדבש ליהנות מפעילויות במכוורות ברחבי צפון הארץ, הכנת נרות מדונג דבורים, הכנת חנוכיות, סופגניות עם 'דבש זני', בטעמים שונים הנוצר מסוגי פריחה, לצד התבוננות בכוורת אמיתית, מפגש עם דבוראים ולמידה על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה הקטנה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

מנתוני מועצת הדבש עולה כי, צריכת הדבש לקראת חגים ומועדים נמצאת בעלייה זה מספר שנים. עם המודעות הבינלאומית הגוברת לאורח חיים בריא, נצרך הדבש כממתיק טבעי של הטבע, המשמש כממרח וכן לבישול ובחג החנוכה נאכל עם סופגניות ומתוקים. לקראת החנוכה קוראת מועצת הדבש לציבור הישראלי, לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל, המקיימים מכירה ישירה של דבש במכוורות או באמצעות משלוחים.

מנכ"ל מועצת הדבש, אופי רייך: "המכוורות ברחבי הארץ פותחות את שעריהן לביקור ומזמינות ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה, המשלבת את ערכי חג האורים. הילדים ילמדוכי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת (הפרייה) 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם ואחראית על ייצור המזון לכולנו" מציין רייך ומוסיף, "ניתן לרכוש במכוורות דבש טהור ובריא, ישירות מהדבוראים ובכך לעודד את החקלאות בארץ".

פעילויות לילדים בחג החנוכה צילום: מכוורת הבוסתן

המכוורות בצפון בהן ייערכו פעילויות לכבוד החג:

מכוורת "דבורת התבור" בשדמות דבורה– תקיים את 'חגיגת נרות דונג לחנוכה' עם סדנאות יצירה להכנת מנורת חרס לשמן ונר דונג בריח דבש, סיורים במכון רדיית הדבש, ובאולם גידול אלפי פקעות המשי היחיד בארץ

מכוורת "הכל דבש" ביסוד המעלה– בחג החנוכה מזמין הדבוראי עמית יוסף לפעילות חנוכה- טעימות דבש גלילי, סרט על עולם הדבורה והדבש, וסיור בין מחלקות מפעל הדבש. להזמנות: .050-9518181

משק "אופיר" באלון הגליל– ממוקם בלב חורשה נעימה, בו מכוורת, יקב בוטיק וכרם, יקיים טעימות ממגוון הדבש הזני, יין וגבינות, בנוסף, ניתן להזמין סלי פיקניק וסיור במשק הכולל את סיפור המשפחה.

טעימות דבש צילום: אדווה אופיר מועצת הדבש

להזמנות: 04-9861466.

מכוורת 'גליל דן'- (ליד קיבוץ דפנה)- בחנות הבוטיק מגוון רחב של דבש זני, לצד מוצרי בריאות מהכוורת, ניתן  לבצע משלוחים. להזמנות: 04-6947826.

מכוורת "רייקין" בשדה אליעזר- מכוורת משפחתית, בת שלושה דורות של דבוראים, המייצרים דבש טהור ואיכותי, שניתן לקנות מהם ישירות. 

להזמנות: 054-5240024.

מכוורת "דבש מכמנים"- הדבוראים רוני ורוקי רק, מזמינים לסיור מודרך במכון הרדייה, ולסדנאות הכנה ופיסול נרות דונג, טעימות דבש ועוד.

להזמנות: 052-2476768.

מכוורת "יערת הדבש" באלוני אבא– מכירת דבש וסיורים מודרכים במכוורת, פעילות לילדים, לבישת חליפת דבוראי ועוד. 

להזמנות: 054-4437402.

מכוורת "הבוסתן" בפקיעין– הדבוראי ג'מאל חיר, משלב בין אירוח דרוזי ופעילויות להכרת עולם הדבורים. 

להזמנות: 052-2477897.

מנתוני 'מועצת הדבש': צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ-5,500 טון. בישראל פועלים כיום כ- 500 דבוראים המטפלים ב- 120 אלף כוורות, אשר רובן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים.

מועצת הדבש והדבוראים מאחלים חג חנוכה שמח ומתוק כדבש!

פרטים נוספים באתר מועצת הדבש- www.honey.org.il

בובת הדבורה בחג החנוכה צילום: דבורת התבור
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות