17.09.2021

יום שישי

אילוסטרציה: PIXABAY

איפה ניר מבלה בערבים

מגפת הקורונה שפקדה את כל העולם, ולא פסחה עלינו,  עצרה את החיים שלנו לכמה חודשים, אבל הרגלים ישנים מתים לאט, וגם את היצרים שנמצאים עמוק בטבע האדם, לטוב ולרע, אי אפשר להקפיא או להחביא לנצח. שמי אמנון רודס חוקר פרטי, כבר הרבה שנים במקצוע. הסיפור שאני עומד לספר לכם קרה לאחרונה, הוא סיפור מעניין על אהבת נעורים, בגידה וחברות שעמדה למבחן.

ניר ונטלי, מכירים מגיל בית ספר יסודי. הם למדו ביחד מגיל 11, התגייסו באותה תקופה, התאהבו בתיכון, והתחתנו אחרי הצבא. ניר הוא פרמדיק, ונטלי, סיימה בהצלחה תואר במשפטים. שניהם בני 35 ויש להם שלושה ילדים קטנים, בני 9, 6 ו-3. בני הזוג מגיעים מבתים מסורתיים אך בשנים האחרונות התרחקו קצת מהדת, בעיקר בגלל סוג העבודה של ניר, שנעדר הרבה שבתות מהבית, מצב שמשאיר את נטלי לבד עם הילדים, וכדי להעביר להם את הזמן, היא נוסעת איתם לטיולים בשבת, לטייל בחיק הטבע. 

באחת הפעמים שנטלי נסעה עם הילדים לטייל באחד הכפרים בצפון, ליד יישוב מגוריה, נשר, היא פגשה את מירי, חברה שלא פגשה הרבה זמן ושגרה בחיפה. מירי שאלה את נטלי, אם היא וניר עדיין ביחד, כי היא רואה אותו הרבה בשבתות, בפיצוציה בשכונה שלה, קונה שתייה חריפה וחטיפים. נטלי התפלאה מאד ממה שהיא שמעה ממירי, ואמרה שבטח זו טעות, כי ניר עובד בשבתות, ועם כל הקטע של המסכות, בטוח למירי יש טעות בזיהוי. אבל מירי, התעקשה כי היא עמדה לידו, וברגע שהוא זיהה אותה, הוא השלים מהר את הקנייה שלו, ועזב את המקום.

אחרי השיחה הזאת, נטלי החליטה שהיא רוצה להבין, למה בעלה משקר לה. היא קבלה את השם שלי, אמנון רודס חוקר פרטי, מחברה קרובה, ופנתה אלי, נבוכה, מאוכזבת ומודאגת, כמו כל אישה אחרת, כשהיא חושדת שבעלה אינן נאמן. קיבלתי ממנה את הפרטים הנדרשים כדי לעקוב אחריו, שיעזרו לי לחקור ולגלות, עם מי ניר מבלה את השבתות שלו. 

התחלתי מיד אחרי הפגישה שלי עם נטלי, במשרדי, אמנון רודס חוקר פרטי, לעקוב אחרי ניר. קיבלתי מנטלי את רשימת המשמרות של ניר בארגון שהוא עובד בו, הצטיידתי בכמה חבילות של מסכות, שבמקרה שלי, הן כלי שמאד עוזר לשמור על חשאיות.

למען ההגינות, ניר עבד קשה בתקופה שעקבתי אחריו, לפעמים בין 10-12 שעות ביום. אחרי שלושה ימים שעקבתי אחריו, החל מיום ראשון, ראיתי שבמקום לנסוע הביתה, אחרי שנפרד מחבריו בעבודה, ניר נכנס לרכב שלו, ונסע לכתובת אחרת, בחיפה. נסעתי אחריו, וראיתי שבכניסה לבניין רב קומות, מחכה גבר צעיר, שבגלל שחבש מסכה לא יכולתי לראות את פניו. אותו גבר נכנס במהירות לרכב והם נסעו. הייתי מופתע, למען האמת. עוד לא ידעתי לאן הם נוסעים, וגם לא ידעתי מהו טיב הקשר ביניהם. אבל יכולתי לנחש. 

אחרי כרבע שעה נסיעה, כשאני שומר מרחק סביר מהם, הם נעצרו ליד בניין ישן, בשכונת נווה שאנן בחיפה. הם יצאו במהירות מהרכב, מצחקקים כמו שתי נערות מתבגרות ונכנסו לבניין. הספקתי לצלם אותם מספר תמונות. וחיכיתי. עברו כשעתיים והם יצאו מהבניין מחויכים, אם כי הקפידו לא לחשוף את מהות הקשר ביניהם. כזה מקרה עוד לא היה לי, וכל הזמן חשבתי איך אספר לנטלי, סוד שבעלה, סביר להניח, שמר לעצמו במשך שנים ארוכות. אבל זאת העבודה של חוקר פרטי, ואני אמנון רודס, חוקר פרטי, מצאתי את עצמי במקום לא נעים, שאני אהיה זה שאצטרך להוציא אדם אחר מהארון.

כפי שציפיתי, ניר החזיר את חברו לביתו, והמשיך לביתו בנשר. למחרת, התקשרתי לנטלי, וביקשתי ממנה להגיע למשרד שלי. מה שעמדתי לגלות לה, זה לא מסוג הדברים שמדברים עליהם בטלפון. כשהיא הגיעה אליי באותו היום בערב, הכנתי את כל החומרים שאספתי על ניר וניגשתי מאד בעדינות לנושא. שאלתי אותה כמה שנים היא מכירה את ניר, ומה היא יודעת על העבר הרומנטי שלו. היא סיפרה שהיא הייתה החברה הראשונה של ניר, וכמה שידוע לה, הוא אף פעם לא בילה עם נשים אחרות. הוא לא רק בעלה, הוא גם החבר הכי טוב שלה, בגלל זה היא הופתעה שהוא משקר לה לגבי המשמרות בשבת.

הראיתי לה את התמונות שצילמתי בזמן המעקב, והיא לא הייתה צריכה את הפרשנות שלי כדי להבין מה מעסיק את בעלה כשהוא לא מבלה איתה בשבתות. ראיתי את העצב בעיניה, ולא הוספתי דבר. אחרי שבוע, היא התקשרה אליי וסיפרה לי על השיחה שלה עם ניר. הוא היה מופתע שהיא פנתה לחוקר פרטי כדי להבין מה קורה איתו, אבל בסוף הודה, שהוא כבר כמה שנים יודע שהוא נמשך לגברים, אבל בגלל הרקע הדתי שלו, ובגלל שהוא מאד אוהב אותה ואת הילדים, הוא החליט לא לספר לה על הנטיות שלו, וגם לא לפרק את המשפחה. הם החליטו, שבינתיים הם ישמרו על התא המשפחתי כמו שהוא, וינסו למצוא פתרון שיתאים לכל הצדדים, ניר, נטלי והילדים.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות