29.11.2021

יום שני

צילום: רשות נחל הקישון

איגוד ערים להגנת הסביבה דורש מהועדה המחוזית תסקיר בנוגע לאפשרות זיהום האוויר מהמתחם הלוגיסטי החדש של נמלי ישראל

איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה מצטרף לקריאת רשויות האזור מלפני מספר ימים במטרה לחקור האם קיימת אפשרות לזיהום הסביבה מהמתחם הלוגיסטי החדש של נמלי ישראל ודורשים מהועדה המחוזית לחקור את הנושא

איגוד ערים להגנת הסביבה הוציא מכתב למתכננת המחוז במנהל התכנון חיפה וליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה במטרה למנוע פגיעה בסביבה ובחיים במורדות נחל הקישון.
זאת בעקבות תכניות פיתוח השטחים העורפיים לפעילות הנמלית בנמל חיפה.
עפ"י התכנית המוצעת מתוכננים לקום מרכזי אחסון לוגיסטיים ושטחי ענק למכולות בצמוד לנחל הקישון באזור המלחה שהינו האזור הרגיש ביותר של הנחל מבחינה אקולוגית.

במורד נחל הקישון מתקיים שילוב של נוף מלחת נחל וחוף, והוא מאכלס בתוכו מינים רבים של צמחים ובעלי חיים, אשר חלקם נדירים מאוד. ברבות השנים אזור פארק הקישון הפך למוקד ציבורי בו מתקיימות פעילויות תיירות, פנאי ונופש.

איגוד ערים קורא לוועדות התכנון לקיים תסקיר השפעה על הסביבה, אשר יבדוק את ההשלכות הסביבתיות בצורה מעמיקה. התסקיר יבדוק חלופות נוספות למיקום האחסנה המתוכננת כדי למנוע פגיעה סביבתית במרחב הקישון ככל הניתן.

עו"ד שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים: "לא יתכן שתכנית כל כך רחבה ומשפיעה תעבור ללא תסקיר סביבתי, על אחת כמה וכמה כשמדובר באזור כה רגיש מבחינה אקולוגית. שמירה על השטחים הפתוחים באזור מפרץ חיפה היא אינטרס רב מעלה, שכן במשך עשרות שנים האזור סובל ממפגעים סביבתיים רבים. חייבים למצוא פתרון אשר יתן מענה יעיל וראוי לפעילות הנמלית במפרץ חיפה אך יש לעשות זאת לצד שמירה על הטבע הייחודי של האזור ולא תוך דריסה שלו."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פירסט קלאס

מה עוד אפשרי להגיד על עומר אצילי שעדיין לא נאמר ? שחקן הקלאץ' של הליגה הישראלית הוכיח שוב מה טמון לו ברגליים, כשפעם השנייה העונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות