04.07.2022

יום שני

אחיות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי השתלמו בקורס בו הוכשרו בניהול הטיפול בחולה המאושפז בביתו

המגמה ברפואה המודרנית מדגישה את היתרון במתן טיפול בקהילה וצמצום האישפוז בבית חולים, ככל שניתן רפואית, בשל החשש לחשיפה לזיהומים צולבים וכיום גם לקורונה, כמו גם הנזק הרגשי והקוגניטיבי שבהתנקות מסביבת החיים הטבעית- בודאי בגיל השלישי. יתרון נוסף הוא, פינוי מחלקות בתי החולים העמוסות לטיפול במצבים שבהם תנאי בית חולים אכן נדרשים.

במקרים רבים מתאפשרת בדרך זו המשך שהייה בבית במקום אישפוז לעיתים למשך חודשים ושנים במסגרת מוסדית ולחולים סופניים לסיים את חייהם במסגרת הוספיס בית. כחלק ממגמה זו, מרחיבה כללית את מערך אישפוזי הבית שהיא מציעה ולשם כך נערך ל-30 אחיות ממרפאות הקהילה העובדות ביחידה להמשך טיפול אשר מופקדת על אישפוזי ביתוהוספיס בית, קורס שכלל  8 מפגשים, סה"כ 40 שעות.

סיום קורס לאחיות על טיפול בחולה המאושפז בביתו. צילום: דוברות כללית

ניהל ח'טיב – מנהלת סיעוד ביחידה להמשך טיפול ורכזת פצעים וסטומה במחוז, ריכזה את הקורס, בליווי של מירי בלאופלד רכזת פיתוח מקצועי בסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית. 

את הקורס פתח ד"ר מוסא זובידאת – מנהל רפואי היחדה להמשך טיפול במחוז בברכות ובהרצאה בנושא ניהול הטיפול בחולים מורכבים באשפוז בית: מגמות בעולם, נתונים ותחזיות של תחלואה כרונית בישראל, קבוצות סיכון לתחלואה כרונית. הודגש כי אינטראקציות בין הטיפולים השונים עלולות להיות מסוכנות ולהביא לפגיעה בבריאות המטופל, היכרות מיטבית עם כל סוגי הטיפול השונים ותביא למניעת סיבוכים ולשיפור איכות חייו של המטופל ומשפחתו.

רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז, בירכה את האחים והאחיות במפגש הסיום וציינה את החשיבות הרבה בהכשרת אחיות הקהילה של היחידה להמשך טיפול להקניית כלים למתן טיפול איכותי וכוללני וניהול הטיפול בעזרת טכנולוגיות חדישות. שירות וטיפול מיטבי כזה יביא להקלה על המטופלים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם מחלה כרונית קשה ובחלות ללא מרפא.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות