20.05.2022

יום שישי

אזעקות נשמעו ברמת הגולן, גליל עליון ועמק הירדן: מל"ט חדר לשטח ישראל מלבנון

סביבות השעה 11:51 נשמעו אזעקות בגליל העליון ורמת הגולן, שבע דקות מאוחר יותר נשמעו אזעקות באזור עמק הירדן, לפי דיווחים מל"ט חדר משטח לבנון לצפון ישראל ועדיין לא ברור אם יורט על ידי מערכת פטריוט

האזעקות הפתיעו את המועצות שבחלק מהם זו הייתה הפעם הראשונה בה נשמעו אזעקות מאז מלחמת לבנון השנייה ב2006.

עידן גרינבאום ראש מועצה אזורית עמק הירדן ויו"ר איגוד ערים כינרת אומר:" תושבי ישובי צפון הכינרת של המועצה, הופתעו מאוד, אחרי שנים ארוכות בהן האזור לא ידע אזעקות. התושבים פעלו על פי ההנחיות, הליווי גורמי פיקוד העורף וצוות הביטחון במועצה, עד שקבלנו הנחיה שניתן לחזור לשגרה. התחושות לא נעימות, סך הכל מפתיע אירוע כזה בצהרי יום שישי, אך אנו סומכים על צה"ל נענים להנחיות ומקווים שהשגרה תשמר, עבורנו ועבור כלל המטיילים ביום יפה זה באזור הכינרת וחופיה"

נמרוד דורון קינסבורן, מנהל בתי הסיעוד "בשבילנו" של החברה לפיתוח הגליל, בקיבוצים בלהבות הבשן, דפנה וכפר הנשיא :"
לשמחתנו הבתים הסיעודיים החדשים "בשבילנו" בית וקהילה לגיל המבוגר, ממוגנים על פי כל התקנים החדשים, ומאפשרים מרחב בטוח לכל דיירי הבית, שלאחר הפתעה ראשונית, המשיכו בשגרת יומם. אנשים אלו עברו רבות בחייהם כולל אזעקות ומלחמות בגבול הצפון, ולכן פחות התרגשו מהאזעקה. אני מאחל לכולם שבת שקטה"

אילן אור ראש מועצה מקומית יסוד המעלה:" האזעקה הפתיעה אותנו והפרה את שיגרת החיים
השקטה והבטוחה במושבה. כולנו תקוה כי נחזור לשיגרה מוקדם ככל האפשר. אנו סומכים על צה"ל וכוחות הבטחון שיבצעו את עבודתם וישמרו על בטחוננו . שבת שלום"

אורי נעים רמות נפתלי:" היינו עם חברות חברים בבית קפה והיה רעש ושמחה, כך כך שלא שמענו את האזעקה. ואז מישהו הודיע שהיתה אזעקה ומיד הרגעה וחזרה לשגרה. כתושב רמות נפתלי בגבול הצפון, חייב להגיד כי זו בהחלט הרגשה מוזרה ודווקא ביום שישי נפלא, כשהגליל מלא במטיילים והרבה מבקרים ביקבים. אני סומך על כוחות הביטחון ומקווה לשבת שקטה"

מצה"ל נמסר בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, כלי טיס קטן חצה משטח לבנון לישראל. בעקבות החצייה הופעלה התרעה, שוגרו מיירטי כיפת ברזל והוזנקו מטוסי ומסוקי קרב. הפרטים בבדיקה

בצה"ל מדגישים כי נשמרת שגרה אזרחית מלאה. אין הנחיות כעת לאוכלוסייה

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות