23.05.2022

יום שני

נטלי במרכז עם צוות המחלקה צילום: אלי דדון

אורולוגיה מתחדשת בכרמל

היא מרצה בכירה בחוג לסיעוד, מרכזת הדרכת מטופלים בחטיבה כירורגית, יש לה תואר שני במדעי הבריאות והיא גם אימא גאה ל 3 ילדים. תכירו את האחות נטלי קוגן

המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית התחדשה במנהלת סיעוד חדשה ומוכשרת האחות נטלי קוגן.

בשנה האחרונה שמשה נטלי כסגנית מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית האח אופיר ניסים שעבר תפקיד בביה"ח כאח מומחה בגריאטריה והיא נבחרה ומונתה כמנהלת הסיעוד של המחלקה.

עם כניסתה לתפקיד החדש אמרה מנהלת הסיעוד נטלי:

" גדלתי כאן במחלקה האורולוגית ואני אוהבת אותה מאוד, אני באה לתפקיד עם אנרגיות טובות ואני רוצה לקדם ולהוביל את המחלקה מאופקים הכי גבוהים גם מבחינת טיפול איכותי ומקצועי במטופל, גם מבחינת פיתוח מקצועי של הצוות וגם מבחינת מחקרים ופרויקטים חדשים ".

רק לאחרונה זכתה נטלי בפרס מחקר מיוחד על עבודתה המצטיינת בכנס האורולוגי השנתי שנערך באילת.

מטרה המחקר שערכה נטלי היתה בדיקת בטיחות ויעילות המוצר Tillacatch  בלקיחת תרבית שתן בצורה סטרילית ולא פולשנית אשר אינה מכילה על ידי החיידקים הנמצאים באזור הגניטלי , מטרה משנית של המחקר היתה  בדיקת נוחות השימוש במוצר ושביעות רצון הצוות המטפל .

נטלי צילום: אלי דדון

מסקנות המחקר של נטליה שזיכה אותה בפרס העבודה הטובה בכנס היו כי, המוצר הינו בטוח ויעיל בלקיחת תרבית שתן בצורה חיצונית ולא פולשנית תוך הקפדה על סטריליות הבדיקה ואחוז גבוה  כ (96.65% ) מהחיידקים אשר הנמצאים באופן טבעי באזור הגניטלי אינם נכללים בתוך הזרם ודגימת השתן . הדבר עשוי לשפר את איכות הטיפול ולהוריד משמעותית  את מספר הכנסות קטטר שתן ואחוז דלקת בדרכי השתן הקשורים לקטטר .

נטליה למדה בביה"ס לגבוה לסיעוד סאמסקו שבמוסקבה היא בוגרת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה וסיימה תואר שני במדעי הרווחה והבריאות בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה.

נטליה השתלמה וסיימה קורס "על בסיסי" לטיפול נמרץ משולב בכרמל, קורס מודולה בהדרכה קלינית במכללת עמק יזרעאל. קורס טיפול בכאב וקורס הדרכת מטופלים.

כמו כן נטליה היתה שותפה במחקרים קליניים ביניהם מחקר על השפעת כאב רציפה, ומחקר על הטיפול בחסימה חריפה של הכליה והשוואת נושאי קטטר לעומת מטופלים נושאי נפרוסטום.

" אני מאמינה כי אנו צריכים להציב את המטופל במרכז ", אומרת נטלי, היתרון שלנו במחלקה האורולוגית הוא שמחלקתנו היא מאוד דינאמית ומתקדמת, אנו ממשיכים פרויקטים מחלקתיים, כמו שיחה יזומה ומשוב בזמן אמת כדי לשפר באופן משמעותי את חוות המטופל ולהעניק לו ולמשפחתו את טיפול אישי והייחודי ".

מנהלת הסיעוד אהובה טל ומנהל המחלקה ד"ר יורם דקל ברכו אותה ואיחלו לה איחולי הצלחה רבים בתפקידה החדש.

נטלי ואהובה טל צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות