15.06.2021

יום שלישי

קרדיט בלה הלל שחר

אוקטובר הורוד : דינה להב, אחות בקופ"ח מכבי, משתפת באומץ רב על התמודדות עם המחלה

מהמלחמה בקורונה למלחמה בסרטן השד: לרגל חודש אוקטובר הוורוד לגילוי מוקדם, להב, אחות במכבי שירותי בריאות בחיפה, משתפת באומץ רב על התהליך שהיא עוברת בחודשים האחרונים, בו היא מתמודדות בגבורה מול סרטן השד שגילתה בזמן הריונה וקוראת לציבור הנשים: "לכו להיבדק"

עד לאחרונה, דינה להב, אחות במכבי שירותי בריאות בחיפה, טיפלה במרץ בחולי קורונה במסגרת תפקידה והעניקה במסירות טיפולים מסביב לשעון. יום אחד, במהלך השבוע ה-20 להריונה, לאחר שחדלה להניק, היא גילתה במקרה גוש בשד השמאלי שהוביל אותה בריצה לבדיקה לכירורג שד ושם היא קיבלה את הבשורה- סרטן השד שצץ במהלך ההיריון, ולא מהסוג החביב. 

בזכות המודעות לתסמינים האפשריים שבמחלה, היא הצליחה לאבחן את הגידול בזמן קצר, ללדת בהצלחה בן זכר, וכעת היא נלחמת בכל כוחה לחזור לשגרה שכה אהבה. לכבוד חודש אוקטובר הוורוד היא מבקשת לפנות לציבור הנשים בכדי לומר להן ". הגיע חודש אוקטובר הוורוד ואיתו הזמן שלי 'לצאת מהארון'. שנת 2020 הביאה איתה עוד 'מתנה" לחיי', והכניסה אותי למשפחה הזאת- של האחת משמונה. אל תגידו לי זה לא יקרה ולכו להיבדק "

צילום עצמי , דוברות מכבי

דינה התגלתה כנשאית למוטציה לגן brca שאחראי על מרבית סרטני השד המסורתיים. תוך זמן מאוד קצר היא טופלה במחלקה האונקולוגית והחלה בטיפולים כימותרפיים. במקביל, היא ביצעה בירור גנטי. "רציתי לבדוק למה זה קרה לי בלי שום רקע משפחתי לסרטן השד, הסתבר שהיה לי סיכוי של 80% לפתח סרטן השד ו-50% לסרטן השחלה ולא היה לי מושג". לצד התמיכה העוטפת של המשפחה ובמקום עבודתה במכבי בחיפה, היא יוצאת למסע חייה כשהיא נאלצת לבצע טיפולים כימותרפיים לקראת ניתוח והקרנות בהמשך.

הכל מתחיל מכך שהנושא עולה על סדר היום – מודעות מצילה חיים

 "בחרתי להעלות את הנושא לסדר היום מכוון שהרוב המוחלט של הנשים איתן שוחחתי אמרו לי במפורש כי לא היו בודקות את הגוש הזה שהן בהיריון או מניקות" לדבריה, המשפט שמנחה אותה לאורך התקופה הוא שבעלה אמר לה ביום האבחנה: "דינה, את הצלת את המשפחה שלנו" מאז היא לוקחת איתה את המשפט לכל רגע ולכל משבר ומבינה שאילולא הבדיקה המהירה הייתה ממתינה, ככל הנראה היו לכך השלכות מרחיקות. כעת היא קוראת לציבור הנשים: "תהיו גם אתן גיבורות ולכו להיבדק, אל תחכו שיזמנו אתכן וקחו אחריות על הבריאות שלכן ושל המשפחה"

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות