16.06.2021

יום רביעי

אובדן כושר עבודה כתוצאה מקורונה

בימים טרופים אלו, כאשר בתים רבים נפגעו בישראל ממחלת הקורונה, בריאותית וכלכלית, מצאנו לנכון להעלות את הנושא מתוך מטרה לסייע לכם הקוראים היקרים ולבני ביתכם במיצוי זכויות כספיות בזמנים קשים אלו. להלן עיקרי הדברים:

הכרה בקורונה כתאונת עבודה

נדבקתם בקורונה במהלך העבודה? אל תפספסו את זכאותכם להכרה כנפגעי עבודה בביטוח הלאומי.. יש לכך חשיבות רבה, לא רק  בגלל דמי הפגיעה המיידים שניתן לקבל אלא גם (אף בעיקר), בגלל האפשרות להגיש בהמשך תביעה לגמלת נכות מעבודה, אם חלילה המצב יתדרדר ותיגרם לכם נכות כלשהי כתוצאה מהמחלה ותסמיניה.

מה  מעניקה ההכרה כנפגע עבודה של הביטוח הלאומי?

על פי חוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב, תשנ"ה-1995), כל עובד שכיר או עצמאי שנפגע כתוצאה מתאונה שאירעה במהלך או כתוצאה מעבודתו, זכאי לפיצוי מיידי ("דמי פגיעה") בגין אובדן ההכנסה שנגרם לו בשל הפסד ימי העבודה. אם חלילה תישאר נכות כתוצאה מאותה תאונת עבודה – זכאי העובד גם לקבלת קצבת נכות מעבודה.

מי זכאי לקבל דמי פגיעה כתוצאה מהידבקות בקורונה?

הזכאות להכרה כפגיעה בעבודה ניתנת כאמור לכל עובד שכיר, עובד עצמאי, או מתנדב שנדבק בקורונה במסגרת עבודתו, כאשר דמי הפגיעה ישולמו לו במידה שקיבל אישור רפואי על כך שאינו יכול לעבוד כתוצאה מההידבקות (רופא שנדבק ואינו יכול להגיע לעבודה לדוגמה). יובהר, כי  הזכאות לדמי הפגיעה ניתנת רק למי שחלה בקורונה במסגרת עבודתו ולא למי שנאלץ לבידוד כתוצאה מחשיפה לחולה קורונה מאומת.

כדאי לדעת: במקרה שבו העובד שנדבק בקורונה במסגרת עבודתו והוכר כנפגע עבודה ע"י המל"ל, נפטר חלילה כתוצאה מהקורונה, זכאית משפחתו להגיש למל"ל תביעה לקבלת "גמלת תלויים".

עובד שלא יגיש את הבקשה בזמן או שלא יגיש אותה בצורה נכונה, עלול להפסיד את זכאותו. לכן, מומלץ לממש את כל הזכאויות שלכם, בטווח הקרוב.  

עודד וינשטיין

עודד וינשטיין

בעלים של סוכנות ביטוח פנסיונית וחברה רפואית המתמחה בייעוץ וזכויות רפואיות לשאלות והכוונה באפשרותכם לפנות אלינו: בוואטסאפ – 054-6456655 או למייל [email protected]

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
בר ג'סיקה פרום

כתבה מושקעת, עניינית וחשובה מאוד!!! תודה.